Jau aštuonioliktas Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“ 2021 rugsėjo 9–17 dienomis pakvietė susipažinti su ateitį kuriančiomis idėjomis. Devyniolikoje šalies miestų ir rajonų bei virtualioje erdvėje buvo pasiūlyta daugiau kaip 400 nuotolinių ir kontaktinių nemokamų renginių, o festivalyje dalyvaujantys mokslininkai, inovatoriai, verslininkai ir savo srities žinovai aprėpė daugybę mokslo sričių ir technologijų. Pandeminiu laikotarpiu mokslas įrodė savo neribotas galimybes ir išradingumą, tad festivalis, tęsdamas savo misiją – ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą ir skatinti Lietuvos jaunimą, ypač moksleivius, siekti karjeros moksle, sulaukė virš 15 000 mokslo technologijų mylėtojų, inovacijų aistruolių ir kitų smalsuolių.

Mokslo festivalyje paskaitas skaitė bei praktinius užsiėmimus vedė ir Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytojai.

Rugsėjo 10 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Mados dizaino katedros vedėja, lektorė Silvija Grušnienė pravedė paskaitą „Įvaizdžio komponentas – šukuosena“. Susirinkusieji buvo supažindinti su įvairiais įvaizdžio elementais ir turėjo galimybę suprasti, kaip veikia asociatyvus įvaizdis – šukuosena. Ką reiškia plaukų spalva, forma, faktūra? Ar tikrai keisdami šukuoseną keičiame įvaizdį?

Rugsėjo 14 d. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete įvyko praktinis užsiėmimas „Atradimais ir pamatiniais principais grįsta kūryba“. VIKO MTF lektorė Rasa Prokurotienė pakvietė visus pasinerti į kūrybą, kuri leidžia kiekvienam žmogui atsiskleisti taip, kaip jam labiausiai tinka, atliepia jo poreikius, suteikia džiaugsmą ir sėkmę.

Rugsėjo 15 d. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje „Erdvėlaivis žemė 2021“ renginius užbaigė VIKO MTF lektoriaus Andrej Polevikov kūno perkusija vaikams ir suaugusiems „Ritmo eksperimentai“. Pagrindiniu instrumentu tapęs kūnas seminaro (pamokos) metu, per žaidimus ir pratimus virto pagrindiniu instrumentu, leidžiančiu rankomis ir kojomis išgauti įvairius garsus. Renginio dalyviai galėjo pažinti ritmą per kūno koordinaciją, suprasti, kas yra ritminiai piešiniai, ansamblinis muzikavimas, išmoko atlikti nesudėtingas ritmines figūras.

Dėkojame visiems atvykusiems! ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ atsisveikina iki kitų metų!