Lapkričio 15-19 dienomis startavo Vilniaus kolegijos kasmetinis Atvirų durų ir karjeros savaitės nuotolinis renginys „STUDIJOS. PRAKTIKA. KARJERA 2021“. Šiais metais renginio programa buvo suskirstyta dienomis: studijų, kūrybiškumo, karjeros, konsultacijų ir seminarų mokytojams, tad kiekvienas galėjo rasti sau tinkančią temą. Išskirtine galimybe susipažinti iš arčiau su Menų ir kūrybinių technologijų fakultetu, jame vykdomomis studijų programomis iš pirmų lūpų, pabendrauti su dėstytojais, studentais, alumnais pasinaudojo mokyklos iš visos Lietuvos.

Studijų diena kvietė susipažinti su  Šokio pedagogikos studijų programa. Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedros dėstytojai: lektorės Rasa Prokurotienė, Živilė Adomaitienė, Jolanta Davolytė ir Eglė Kančauskaitė pravedė atvirą paskaitą tema „Lietuvių tautinis,  klasikinis ir šiuolaikinis šokis“, kuri supažindino moksleivius su šokio žanrais ir Šokio pedagogikos studijų programos studentų kasdienėmis paskaitomis.

Kūrybiškumo dieną pamoką-paskaitą „Kuriame darniai ir tvariai“ pravedė MTF edukacinių programų koordinatorė dr. Inga Kepalienė. Moksleiviai sužinojo, kaip išlaisvinti savo kūrybiškumą nepamirštant tvarumo, aptarė kūrybos iš antrinių žaliavų pavyzdžius. Mados dizaino katedra pakvietė į seminarą „Įvaizdžio galia“, kurį pravedė Mados dizaino katedros vedėja, lektorė Silvija Grušnienė, o paskaitą/demonstraciją „Virtualus AŠ ir mano skaitmeninė drabužinė“ – profesorė dr. Eugenija Strazdienė. Mokiniai susipažino su pagrindiniais įvaizdžio komponentais bei sudalyvavo gyvame skaitmeninės 3D aprangos kūrimo ir primatavimo ant virtualaus avataro demonstravime.

Karjeros dieną fakultetas pakvietė į įtraukiančią diskusiją su įžymiais  MTF absolventais, dėstytojais, aktoriais ir atlikėjais apie menų krypties studijas, profesines galimybes, karjerą ir asmenines patirtis. Buvo ieškoma atsakymo, tai kokia gi profesija suteikia sparnus? Diskusijoje dalyvavo Ritminės muzikos katedros docentė, pripažinta menininkė Giedrė Kilčiauskienė, Mados dizaino katedros lektorė Rimantė Rimgailaitė, MTF absolventė Kristina Radžiukynaitė. Renginį moderavo Mados dizaino katedros vedėja,  lektorė Silvija Grušnienė.

Konsultacijų dieną fakultetas kvietė užduoti rūpimus klausimus, susijusius su studijų pasirinkimu, Vilniaus kolegijos struktūra ir fakultetuose vykdomomis studijų programomis. Informacinį seminarą pravedė fakulteto dekanė, profesorė dr. Birutė Žygaitienė ir prodekanas, lektorius Andrius Guoba, Scenos meno katedros docentė, pripažinta menininkė Dalia Babilaitė-Abarė, Ritminės muzikos katedros vedėjas, lektorius Pranas Kentra, Mados dizaino katedros vedėja, lektorė Silvija Grušnienė, Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedros lektorė Nomeda Sindaravičienė.

Atvirų durų ir karjeros savaitę užbaigė seminarų mokytojams diena. Apie tai, kaip žmonės išgaudavo įvairiausias spalvas ir kokias priemones tam naudojo papasakojo Mados dizaino katedros lektorė Violeta Bytautaitė seminare „Spalvotų audinių kelionė nuo senųjų laikų iki XXI amžiaus“. Apie moksleiviško teatro problemas kalbėjo, savo džiaugsmais ir patirtimis dalinosi Scenos meno katedros lektorius Vytautas Rašimas seminare „Moksleiviškas teatras: pedagogo paskirtis“.

Renginys sulaukė didžiulio susidomėjimo. Džiaugiamės, turėję galimybę susipažinti su būsimais studentais, kurie sieja savo ateitį su menais ir kūryba.