Visą šią savaitę Muzikinio teatro studijų programos visų kursų studentai aktyviai dalyvavo scenos judesio ir aktorinio meistriškumo kursuose, kuriuos vedė pripažintas menininkas, režisierius, choreografas, aktorius, scenos judesio specialistas, jungiantis amerikietiškąją kultūrą ir klajūno dvasią, Daniel Irizarry, atvykęs tiesiai iš Niujorko. Daniel Irizarry yra sukūręs ne vieną vaidmenį teatre bei kine, surežisavęs ne vieną spektaklį, sėkmingai dirba kaip edukatorius, veda kūrybines dirbtuves daugelyje aukštųjų mokyklų. Šio žmogaus įspūdingas kūrybinis kelias vingiuoja per visus pasaulio kontinentus.

Didžiausias dėmesys teatro praktikumuose buvo sutelktas į aktoriaus instinktų lavinimą, vadovaujantis 3-K principu: kondicionavimas (sąlygų suteikimas), koordinacija ir koncentracija. Studentai bandė išlaisvinti save ir kūną, sustiprinti savo pojūčius ir sugebėjimus, ugdė pasitikėjimą vienas kitu ir liko sužavėti šiuo itin talentingu ir charizmatišku menininku.

Spalio 29 d. Menų ir kūrybinių technologijų fakultete vyko baigiamasis scenos judesio ir aktorinio meistriškumo kursų pasirodymas „Originalūs scenarijai, įkvėpti Moljero Mizantropo“. Kaip teigia Daniel, „norėdami giliau pasinerti į Moljero (Molière) pjesę „Mizantropas“, naudosime Mejerholdo (Meyerhold) biomechanikos elementus ir etiudus iš „Commedia dell’arte“, Alfredo Žari (Alfred Jarry) patafiziką, Grotovskio (Grotowski) plastiką, Dalkrozo (Dalcroze) euritmiką, akrobatikos pagrindus, Linklaterį (Linklater), Labaną (Laban), ikonografiją ir kitus improvizacijos pratimų elementus. Mes savo kūną priversime dirbti tiek, kad atrastume jame naujų galimybių. Dalyviai turi būti pasiruošę žaisti ir prakaituoti. Tikslas – pasidalinti šios savaitės teatro labaratorijoje padarytais asmeniniais atradimais“. Visa fakulteto bendruomenė bei svečiai buvo sužavėti studentų judesio ir aktorinių sugebėjimų sinergija.

Savaitė nėra ilgas laiko tarpas, tačiau Danieliui pavyko pasiekti nuostabių rezultatų. Studentai itin vertina suteiktą galimybę dirbti su šiuo menininku, taip pat visi jie su dideliu entuziazmu sėmėsi naujos patirties, lavino scenos plastikos, aktorinius elementus, atskleidė savo kūrybines galias.

Didelis dėkui kviestinio dėstytojo kuratoriams, Scenos meno katedros vedėjai, docentei, pripažintai menininkei Eglei Juozapaitienei ir lektoriams Algirdui Bagdonavičiui, Daliai Babilaitei-Abarei, Povilui Butkui, Eglei Kančauskaitei.