Rugsėjo 21 d., jau penkioliktus metus iš eilės, šešiuose Lietuvos miestuose startavo didžiausias dizaino renginys Lietuvoje „Dizaino savaitė 2020“. Miestų erdves papuošė net 60 įvairių renginių ir veiklų, tarp kurių buvo parodos, gyvo dizaino ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės, ekspozicijų prezentacijos. Beveik 30-je vietų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje buvo pristatomos dizainerių specialiai „Dizaino savaitei“ įrengtos vitrinos. Savo Dizainerio vitrinas pristatė ir Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros studentai.

Socialinių mokslų kolegijoje dizainerio vitriną ir eksperimentinę kolekciją „Teisė būti“ pristatė Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros studentė Ulrika Zabarskaitė, kurią kuruoja Mados dizaino katedros lektorė Erika Gudienė.

Pagrindinė kolekcijos tema – pirmasis feministinis judėjimas ir kaip tai atsispindėjo moterų aprangoje. Šia kolekcija autorė nori atkreipti dėmesį į moterų teises, nes ši tema yra aktuali iki pat šių dienų, analizuoti pirmuosius feminizmo proveržius, kaip tai darė įtaką moterų aprangos raidai. Pagrindinė idėja buvo panaudoti senovinius vyriškus švarkus, remiantis tvarios mados filosofija, juos dekonstruoti, prikelti naujam gyvenimui ir skleisti žinutę apie kraštutinius moterų veiksmus, kurių jos turėjo imtis, norėdamos atkreipti visuomenės dėmesį į lygias teises – pirmą kartą apsimauti kelnes ir apsivilkti vyrišką švarką.

„Denim Diaries“ salone Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados Dizaino katedros Įvaizdžio dizaino studijų programos studentės, kartu su katedros lektore Lolita Malinauskiene, pristatė kūrybinių darbų ekspoziciją FATALIŠKI BATELIAI. Ekspoziciją sudaro dešimt ekstravagantiško autorinio dizaino moteriškų batelių porų. Jų puošybai bei konstrukcijai buvo panaudoti buitiniai daiktai ir bižuterija. Šie bateliai yra dalis ekspozicijos, kuri šiemet buvo įtraukta į Lietuvos rekordų knygą (kalėdinė eglutė iš 800 batų porų).

Sveikiname studentes, pristačiusias savo autorinius darbus ir dėkojame dėstytojams už pagalbą organizuojant parodas. Kūrybiniai eksperimentai įkvepia į kasdienybę pažvelgti kitaip – išradingiau, žaismingiau.