Pasaulinė gyvūnų globos diena minima spalio 4 d. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto bendruomenė kartu su Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro komanda kasmet pristato edukacinius projektus, visuomenei inicijuoja akcijas, atkreipiančias dėmesį į prasmingą laisvalaikio praleidimą, darnią ir tvarią aplinką, tinkamą elgesį su gyvūnais.

Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus vedėja Miglė Pilvelytė ir Mados dizaino katedros vedėja, lektorė Silvija Grušnienė sutiko būti LKD organizuojamo nuotolinio vaikų piešinių konkurso „Myliu savo augintinį“, skirto Pasaulinei gyvūnų globos dienai, vertinimo komisijos narėmis.

Gyvūnai mūsų gyvenimą praturtina, o mes jais pasirūpiname, tai yra abipusė nauda. Kaip atsakingai ir kūrybiškai pasirūpinti savo augintiniais?

Mados technologijų ir verslo studijų programos studentė Goda Tarailytė pasidalino patirtimi, kaip pasiūti minkštą, jaukų guoliuką savo augintiniui. Draugišką aplinkai, gražų, su meile! „Tai buvo šauni patirtis. Labai džiaugiuosi prisidėjusi prie šios iniciatyvos ir tikiuosi, kad tai bus paskatinimas ne išmesti, o panaudoti seną nedėvimą tekstilę gyvūnams, kurie gyvena ne tik jūsų namuose, bet ir prieglaudose“, sako Goda.

MI19 grupės studentė Aistė Strumilaitė Pasaulinės gyvūnų globos dienos proga pataria papuošti savo augintinį – pasigaminti šviesą atspindinčią skarelę. Saugu, paprasta, su meile! Aistė skatina ir kitus studentus dalintis patirtimi: „smagu prisidėti prie gėrio kūrimo – nes kas, jei ne mes! Padedame ne tik gyvūnams, bet ir prisidedame prie žemės išsaugojimo panaudojant senus daiktus. Dalyvaujant projekto filmavime buvo tikrai smagu išbandyti save kitokiame amplua, aišku buvo nedrąsu, bet tikrai smagu prisidėti prie kolegijoje vykstančių projektų, tobulėti, „išlipti“ iš savo komforto zonos ir kurti!“.

Kviečiame žiūrėti filmukus ir prasmingai švęsti Pasaulinę gyvūnų globos dieną: https://fb.watch/8ivsPqIce0/

Dėkojame šio projekto įgyvendinimo kūrybinei komandai: Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus vedėjai Miglei Pilvelytei, fakulteto dėstytojoms – Ramintai Kalvaitienei, Violetai Bytautaitei, dr. Ingai Kepalienei, Gražinai Skripkienei, nuotraukų ir video autorei Gretai Rimkevičiūtei.

Daugiau apie VIKO MTF ir LKD bendrus projektus skaitykite – https://www.kinologija.lt/naujienos/gyvunu-globos-diena-bendri-projektai-kartu-su-vilniaus-kolegija.html