Lapkričio 8-12 dienomis Menų ir kūrybinių technologijų fakultete viešėjo kultūros politikos ir istorijos profesorius Matthias Theodor Vogt iš Zittau / Görlitz taikomųjų mokslų universiteto Vokietijoje. Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentai turėjo galimybę sudalyvauti profesoriaus paskaitose tema „Cultural Politics“, susipažinti su dabartine kultūros politikos situacija, padiskutuoti aktualiomis visuotinėmis temomis. Studentai sulaukė ir netikėto kvietimo – sudalyvauti trijų savaičių išvykoje į Kamerūną Centrinėje Afrikoje kartu su Zittau/Görlitz studentais.

Profesorius Matthias Theodor Vogt yra vokiečių kultūros istorikas, daugybės studijų apie kultūrines prielaidas stiprinti demokratinį potencialą Europoje autorius. Nuo 1994 m. jis yra Saksonijos kultūros infrastruktūros instituto direktorius, o nuo 1997 m. – Kultūros politikos ir kultūros istorijos profesorius Zittau / Görlitz taikomųjų mokslų universiteto Vadybos ir kultūros studijų fakultete. Vogt nuo 1983 metų skaito paskaitas vokiečių, anglų, prancūzų ir italų kalbomis, daugiausia Europoje, Japonijoje ir JAV, aptariant kolegų ir studentų dalyvavimo Kultūros politikos lauko tyrimuose galimybes plačiame tarpžemyniniame tinkle.

Kviestinių dėstytojų vizitai yra be galo naudingi ne tik studentams, nes lavina tarptautines žinias, praplečia patirtis ir mąstymą, bet ir fakulteto dėstytojams. Tai puiki galimybė aptarti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, apsikeisti idėjomis, kaip jį stiprinti ir numatyti tolimesnes perspektyvas. Dėkojame profesoriui Matthias Theodor Vogt už įtraukiantį turinį ir vertingas įžvalgas bei jį kuravusiai Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos lektorei dr. Gabrielei Žaidytei.

This slideshow requires JavaScript.