2023 m. kovo 6-8 d. Ispanijoje, Valensijoje vykusioje 17-oje tarptautinėje konferencijoje „Technologijos, švietimas ir plėtra“ (INTED 2023) Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedros dėstytojai profesorė dr. Birutė Žygaitienė, lektorius Andrius Guoba, docentė dr. Inga Kepalienė pristatė mokslinius tyrimus apie socialinę atsakomybę aukštojoje mokykloje.

Kiekvienais metais INTED suburia dėstytojus ir mokslininkus iš įvairių švietimo įstaigų, šiais metais konferencijoje dalyvavo apie 700 dalyvių iš 80 skirtingų šalių. Konferencijos atidarymo metu sveikinimo kalbą INTED 2023 organizatorių vardu pasakė Antonio Garcia. Pagrindiniai plenarinio posėdžio pranešėjai: José Antonio Bowen (Amerikos koledžų ir universitetų asociacija, JAV) ir Michael Wesch (Kanzaso valstijos universitetas, JAV) akcentavo įtraukiojo ugdymo ir sugebėjimo keistis svarbą, paminėjo pandemijos iššūkius, su kuriais susidūrėme ir kurie mus privertė keistis ir prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos.

Konferencijoje buvo nagrinėjamos aktualios tematikos: inovacijos aukštajame moksle, tarptautiniai projektai, pedagoginės ir didaktinės naujovės, švietimo tyrimai, virtualūs universitetai, naujos technologijos švietimo srityje, kompiuterinis bendradarbiavimas, mokomoji programinė įranga, mokymo programų kūrimas ir inovacijos, švietimo kokybės užtikrinimas, universitetų ir pramonės bendradarbiavimas, el. turinio valdymas. Konferencijos pranešėjai pristatė pranešimus paralelinėse sesijose: „Švietimo ir nuotolinio mokymosi kokybė“, „Pedagoginė mokymo(-si) patirtis“, „Naujos technologijos švietime“, „Naujos švietimo tendencijos ir iššūkiai“, vyko interaktyvios sesijos ir seminarai.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti ekskursijoje ir apžiūrėti Valensijos senamiestį bei įspūdingą Mokslo ir meno muziejų.