Vos prasidėjus mokslo metams Mados technologijų ir verslo studijų programos  MI18 gr. studentės susidūrė su tikrais kūrybiniais iššūkiais kūrybinės praktikos metu. Joms teko atsakingai vykdyti užsakomojo projekto užduotis pagal  Meno ir mokslo taikomosios veiklos užsakymo sutartį  su lino tekstilės galerija UAB „Jūratė.eu“. Įmonės direktorė Gražina Kuzmickienė  suteikė galimybę būsimoms technologėms sukurti lininių drabužių kolekciją ar pavienius komplektus iš originalių lininių galerijos audinių.

Kūrybinis procesas prasidėjo nuo studenčių ir jas lydinčių dėstytojų apsilankymo galerijoje, kurio metu direktorė supažindino su galerijos veikla, pabrėždama jos išskirtinumą, Lietuvos lino tekstilės paveldosaugos puoselėjimą, tradicijas bei modernumo reikalavimus.  Projekto koordinatorė Liucija Kostiva  pristatė „Jūratės“ kuriamų drabužių ir aksesuarų stilistiką, kuriai būdinga tyli prabanga, atsiskleidžianti geometrinėse ir architektūrinėse formose, klostėse, netikėtuose sprendimuose, pabrėžė tikslinės auditorijos ypatumus. Anot Liucijos: „2021 metais “Jūratė“ švenčia savo dvidešimtmetį. Ta proga atrinkome keletą senų modelių, kurie galėtų tapti atspirties tašku naujoms idėjoms. Čia matomas pižamas norime adaptuoti į drabužį, tinkamą dėvėti ne tik namuose.“

Užduočiai parinkta pritaikomumo nuotaika – vakarėlis prie jūros. Vadovaujantis nurodytomis gairėmis, jaunosios kūrėjos turėjo sukurti kapsulinę kolekciją, kurią sudarytų keturi segmentai: suknelė, suknelė/marškiniai, kelnės, marškiniai. Svarbu buvo atsižvelgti į drabužių dydžius, kurie yra du – S-M, L-XL. Rūbai laisvi ir monumentalūs, vienas dydis – tinkamas dviem, t. y. S tinka ir M. Gavusios užduotį studentės kibo į darbus, pradėdamos nuo lininių drabužių eskizų piešimo, vėliau sekė konstrukcijų bei lekalų parengimas, maketų siuvimas, peržiūros su užsakovais, pirminių modelių  pasiuvimas. Visuose projekto etapuose, išskyrus eskizų piešimo, dalyvavo ir padėjo įgyvendinti idėjas praktikų vadovės Rasa Laurinavičienė ir Danutė Stravinskienė bei projekto koordinatorė Gražina Skripkienė. Abi galerijos šeimininkės skatino studentes  nebijoti eksperimentuoti ieškant naujų meninių ir technologinių sprendimų.

Dalinamės bendradarbiavimo rezultatais ir lauksime kitų nuostabių projektų.