Įprasta manyti, kad kūryba susijusi su menu. Jei esi kūrybiškas, būtinai būsi dailininku, rašytoju ar kompozitoriumi. Tačiau apskritai kūryba žmogui reikalinga bet kurioje jo veikloje. Todėl ir reikalinga ugdyti kūrybiškumą, o kartais jį pabudinti visose žmogaus atliekamose veiklose.

Tai reiškia nuolatos visose situacijose stengtis sugalvoti kažką naujo. Kam to reikia? Todėl, kad kūrybiška vaizduotė – tai toks pat įprotis, kaip ir bet kuris kitas. Šį įprotį reikia budinti, ugdyti, treniruoti, plėtoti. Ir to pasiekti pavyks tik nuolatinėmis, reguliariomis treniruotėmis.

„Kūrybiško mąstymo pabudimo“ mokymai skirti įprastiniuose, jau sukurtuose dalykuose atrasti kažką naujo. Apskritai išplėskite sąvokos „nauja“ suvokimą. Juk nauja – tai gali būti ir gerai užmiršta sena. Ir seno metodo pritaikymas naujoje situacijoje – tai taip pat kai kas naujo. Juk pats pritaikymas yra kažkas naujo, vadinasi – kūrybiško. Šie mokymai suteiks įkvėpimo, padės išvengti „pasirinkimo problemos“. Pasirinkimo problema iškyla, kai jūs negalite pasirinkti vieno varianto iš riboto skaičiaus pasirinkimų, nes nė vienas jūsų netenkina. Su kūrybiško mąstymo pagalba galėsite sugalvoti žymiai daugiau variantų, todėl taps gerokai lengviau surasti tą, kuris jums tinka.

Mokymų metu atrasite, kad kūrybiškas yra kitų pasaulio vaizdinių kūrimas, sugalvojimas. Arba bandymas į mūsų pasaulį pažvelgti iš kitų požiūrio taškų, nes mūsų įsivaizdavimas apie pasaulį priklauso nuo to, ką esame apie jį sugalvoję. Ir kuo daugiau pasaulio paveikslų sukuriame, tuo daugiau pasaulyje galėsime pamatyti.

Absoliučiai visos užduotys, kurios kažkada iškilo žmonijai, buvo sprendžiamos pasitelkiant kūrybišką mąstymą. Mokymų metu lektorė Nomeda Sindaravičienė parodys kaip problemas spręsti kūrybiškai.

Tai kūrybiško mąstymo treniruotė.