Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Neformaliojo švietimo mokymų skyrius 2019 m. lapkričio 14 d. muzikinio ugdymo pedagogams, neformaliojo švietimo mokytojams organizuoja seminarą “Vokalinė improvizacija ir dainos interpretacija.

Seminaras sudarytas iš dviejų dalių:

  • Neparuošta vokalinė improvizacija – mitai ir tikrovė, galimybės ir iššūkiai
  • Dainos interpretacijos pasaulis nebijantiems iššūkių

Pirmoje dalyje Vilniaus kolegijos Ritminės muzikos katedros lektorė Vita Sasnauskienė kalbės apie tai, ar įmanoma balsu improvizuoti laisvai „čia ir dabar“? Kaip siekti šio tikslo? Kaip atsikratyti improvizavimo balsu baimės? Praktinėje dalyje pristatys laisvos vokalinės improvizacijos galimybes bei iššūkius, su kuriais susiduria pradedantysis improvizatorius, taip pat pasidalins mokymo metodika, kaip siekti laisvo improvizavimo.

Antroje dalyje populiariosios ir džiazo muzikos dainininkė, Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Ritminės muzikos katedros lektorė Giedrė Kilčiauskienė kalbės apie dainos interpretacijos galimybes remiantis kūrinio tekstu, vokalo tembro įvairiaspalviškumo panaudojimu, taip pat apie frazavimo įtaką kūriniui, tonacijos pasirinkimo svarbą, ritmikos bei melodijos variacijų galimybes dainoje.

Šioje dalyje teoriškai bei praktiškai bus nagrinėjami šie klausimai:

  • Tekstas:

ką norėjo pasakyti autorius ir ką noriu pasakyti aš?

  • Balso tembro spalva:

prigimtinė duotybė ar išmokstama technika?

  • Ritmikos variacija:

„Sunny“ – disco ar bossa?

  • Melodijos variacija:

ar tikrai dėl skonio nesiginčijama?

  • Tonacija:

žmogus – visų stipriausias?

Lektorės – Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Ritminės muzikos katedros lektorė Vita Sasnauskienė bei populiariosios ir džiazo muzikos dainininkė, Ritminės muzikos katedros lektorė Giedrė Kilčiauskienė.

Seminaras vyks 2019 m. lapkričio mėn. 14 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius). Pradžia 10 val. Seminaro kaina 20,00 EUR. Seminaro trukmė 4 akademinės valandos. Išankstinė dalyvių registracija privaloma.

Dalyviai registruojami el. p. giedre.juzeniene@lvjc.lt , telefonu: (8 5) 272 56 22.

www.lvjc.lt   -> Edukacijos mokyklai->Tikri mokymai -> Seminarai pedagogams

Nuoroda į renginį à https://lvjc.lt/tikrimokymai/vokaline-improvizacija-ir-dainos-interpretacija-2019-11-14/?fbclid=IwAR0WcRZ4uotkiE6skh5saWNrCRG1YXiD4VdjbnYip2HzgsugDsznL3g83G4