2022 m. gegužės 9-12 dienomis tradiciniame Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos renginyje „Dizaino dienos 2022“ (DiDi’ 2022) dalyvavo VIKO Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros Mados dizaino ir Įvaizdžio dizaino studijų programų studentai, kuriuos kuravo lektorės Lolita Malinauskienė ir Erika Gudienė. DiDi’ 2022 metu vyko parodų atidarymai, kūrybinės dirbtuvės ir praktinė konferencija, studentų sukurtų kolekcijų pristatymai, filmų peržiūros.

Mados dizaino studijų programos studentės renginyje pristatė savo autorines eksperimentines kolekcijas. Karina Knyzaitė (MD20 gr.) pristatė kolekciją „Gyvenimas: pabaiga“. Anot autorės, gyvenimas ir mirtis yra persipynę: gyvenimas veda į mirtį, o mirtis egzistuoja tam, kad tarnautų gyvenimui. Ir vis dėlto, mirtis nėra gąsdinanti. Ji tik įrodo gyvenimo trapumą, iššaukia liūdesį ir sielvartą, bet tuo pat metu skatina ir meilę, laimingus prisiminimus, amžiną ramybę. Studentės Renata Medinytė ir Gintarė Taluntytė (MD20 gr.) suvienijo kūrybines idėjas kolekcijoje „Sirenos – mitas ar realybė?“. Anot jų, mituose sirenos savo grožiu ir dainavimu viliodavusios jūrininkus į pavojingas vietas – jūreiviai patekdavo į jų nelaisvę ir daugiau nesugrįždavo. O dabar įsivaizduokime, jog realybėje vietoj dainavimo atsiranda manipuliacija ir vietoj jūrininkų – žmonės, pasiduodantys pagundai. Patekę į manipuliacijos pinkles, jai atsispirti sugebės ne visi. Studentes kuravo lektorė Erika Gudienė.

Įvaizdžio dizaino studijų programos studentė Iva Loibaitė (IV20 gr.) konceptualia kolekcija „Gyvūnų testavimas“ pristatė ypač aktualią problemą šiomis dienomis. Kiekvienais metais gyvūnų testavimui yra skiriama net 16 milijardų eurų vien tik Amerikoje. Šia kolekcija atskleidžiama ir išryškinama neigiama šios problemos pusė. Studentę kuravo lektorė Lolita Malinauskienė, muziką kūrė Vilius Valentinavičius.