Spalio 18 d., sekmadienio popietę, „Dūmų fabriko“ angarą šturmavo jaunųjų mados talentų tarptautinio konkurso „Injekcija“ finalas. Tarp 14-os finalininkų savo autorinę kolekciją „Teisė būti“ pristatė Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros studentė Ulrika Zabarskaitė, kurią kuravo MTF Mados dizaino katedros lektorė Erika Gudienė.

Konkurso tema – laisvė – šiemet dalyviams suteikė sparnus visomis prasmėmis. Dalyviai buvo kviečiami kurti taip, kaip šiandien gali geriausiai, bet su mintimi apie rytojų.  Konkurso „Injekcija“ ašis – atradimai plačiąja prasme: nuo naujos lokacijos – industrinės „Dūmų fabriko“ erdvės iki mados perliukų – dalyvių iš Italijos, Ispanijos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos. Netradicinės idėjos ir jaunų kūrėjų veržlumas apjungė madą, tvarumą ir dėmesį gamtos išteklių tausojimui bei išprovokavo proveržį, reikšmingą visai industrijai.

„Teisė būti“ – kolekcija apie pirmąjį feministinį judėjimą ir kaip tai atsispindėjo moterų aprangoje. Šia kolekcija autorė nori atkreipti dėmesį į moterų teises, nes ši tema yra aktuali iki pat šių dienų, analizuoti pirmuosius feminizmo proveržius, kaip tai darė įtaką moterų aprangos raidai. Pagrindinė idėja – panaudoti senovinius vyriškus švarkus, remiantis tvarios mados filosofija, juos dekonstruoti, prikelti naujam gyvenimui ir skleisti žinutę apie kraštutinius moterų veiksmus, kurių jos turėjo imtis norėdamos atkreipti visuomenės dėmesį į lygias teises – pirmą kartą apsimauti kelnes ir apsivilkti vyrišką švarką.

Pirmoji „Mados infekcija“ įvyko 1999 metais. Per šį laiką ji tapo ryškiausiu mados ir kultūros reiškiniu, o festivalio logotipas – kaukolė ir žirklės – yra vienas labiausiai atpažįstamų ženklų. „Injekcija“ visuomet atvira visiems besidomintiems – profesionalams, mėgėjams, kritikams, smalsiems žiūrovams, tad sveikiname studentę su kolekcijos pristatymu ir skubame pasidalinti renginio akimirkomis.

 

Plačiau apie renginį čia

 

Festivalio „Injekcija“ nuotraukų autorius D. Umbrasas/LRT nuotr.