Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros dėstytojai toliau tęsia gražią tradiciją – švietimo įstaigas kviečia dalyvauti įvairiuose edukacinių programų renginiuose. Tik šįkart, dėl šalyje paskelbto karantino, edukacinės pamokos vyksta nuotolinio mokymosi būdu.
Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytoja Asta Kisieliūtė vedė nuotolinę pamoką „Mados verslas iš arti“ Vilniaus lietuvių namų II-IVg. klasių mokiniams (technologijų mokytoja Edita Juozėnienė ir fizikos mokytojas Gediminas Bikeras). Lapkričio 20 d. į paskaitą prisijungė daugiau nei 30 mokinių iš įvairių pasaulio šalių. „Kai ugdymas prisitaiko prie kitokių sąlygų, kai mokymas vyksta mišriu būdu – turime naują patirtį,“ – teigia mokytoja Edita Juozėnienė. Mokinė iš Ispanijos Kristina Klioštaraitytė savo atsiliepime paminėjo, jog sužinojo labai įdomių dalykų, mados pasaulis tikrai labai platus, buvo gera klausytis. Pasak mokinės Aleksijos Borovikovaitės, „džiugu, kad karantino metu vyksta netradicinės paskaitos. Man labai patiko, sužinojau keletą labai įdomių dalykų, kurie mane labai sudomino. Nebuvau girdėjusi apie virtualią drabužių matavimosi kabiną, kiekvienas mokinys sužino kokią nors naują detalę ir įsisavina ją. Labai dėkoju savo mokytojai Editai ir dėstytojai Astai”.
VIKO MTF praktikų vadovė, lektorė Gražina Skripkienė lapkričio 20 d. dalyvavo Vilniaus ,,Sietuvos“ progimnazijos 8 klasės (technologijų mokytoja Vida Jaruševičiūtė) nuotolinėje technologijų pamokoje, kurios metu pristatė Mados dizaino katedros kuruojamų programų studentų kūrybinius darbus, atkreipdama dėmesį į tekstilės dekoravimo galimybes kuriant drabužius bei pateikė pavyzdžių kaip nesudėtingai galima patiems padekoruoti savo rūbus ar pasisiūti mielą pagalvėlę. O jau kitos pamokos metu (gruodžio 4 d.) Gražina Skripkienė kartu su aštuntokais bandė įveikti audinio manipuliacijos – drapiravimo techniką. Mokiniai ir mokytoja labai stengėsi, bet ne visiems „per ekraną“ pavyko atlikti užduotis, todėl kolegijos dėstytoja mielai pakvietė pratęsti tekstilės dekoravimo pamokėles pavasarį fakulteto praktikų centre. Mokytoja Vida Jaruševičiūtė sakė, jog „buvo ne tik įdomu klausyti, bet ir gavus praktinę užduotį, ją įveikti. Kartu su mokiniais dėkojame dėstytojai Gražinai Skripkienei už ypatingai įdomias pamokas ir dr. Ingai Kepalienei už bendradarbiavimą“.
Lapkričio 23 d. Šiaulių Dainų progimnazijos aštuntų klasių mokiniams technologijų pamokos (mokytoja Gitana Petronaitienė, mokytoja metodininkė Sandra Motuzaitė-Jurienė) buvo netradicinės – jose dalyvavo VIKO MTF lektorė Violeta Bytautaitė. Lektorė supažindino mokinius su mados istorija. Tiek mokytojoms, tiek aštuntokams integruotų pamokų metu buvo įdomu sužinoti apie vyraujančius mados stereotipus, palyginti šiuolaikinę madą su XIV-XIX amžių mados įdomybėmis. Progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė džiaugiasi progimnazijos pedagogų ir Vilniaus kolegijos dėstytojų bendradarbiavimu bei šios partnerystės rezultatais. Kartu su Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus edukacinių programų koordinatore dr. Inga Kepaliene aptarė tikslinių partnerysčių plėtrą patirties mainų srityje.
VIKO MTF lektorė Jolita Raupelienė gruodžio 18 d. pravedė nuotolines pamokas „Įkvėpimo šaltiniai“ „Saulės“ gimnazijos penktų klasių mokiniams (technologijų mokytoja Emilija Urnežienė). Kūrybiškumo paieškos paįvairino pamokas, įkvėpė kūrybai.
„Šiandieninė padėtis pareikalavo būti kūrybiškiems, surasti būdus kaip tęsti prasidėjusį bendradarbiavimą. Smagu kai galime dalintis, juk dovanoti galima ne tik dovanas, bet ir savo patirtį, laiką, pasidalinti sumanymais. Dėkoju dėstytojams, kurie geranoriškai sutiko pasidalinti patirtimi, siūlomų nuotolinių pamokų sąrašas vis plečiasi, šią veiklą plėsime ir ateinančiais metais“, – teigia dr. Inga Kepalienė.