2022 m. gegužės 17 d. VIKO MTF Ritminės muzikos katedros studentams ir dėstytojams etnomuzikologė dr. Loreta Sungailienė pravedė paskaitą-praktinį užsiėmimą „Folk džiazynai“. Humanitarinių mokslų daktarė Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip etninės kultūros puoselėtoja, televizijos laidų vedėja, liaudies dainų tyrinėtoja, atlikėja, bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų („Folkšokas“, „Sutartinės Party“, „ZAP.4 elementai“ „Lietuvos trombonų projektas ir Loreta Sungailienė“ ir kt.) dalyvė.

Loreta Sungailienė kartu su projekto kolegomis: profesionalių trombonininkų ansambliu ir perkusininku įgyvendina projektą „Folk džiazynai Vilniuje su Loreta Sungailiene“ bei rengia edukacines paskaitas Vilniaus jaunimui, dalijasi folkloro ir džiazo muzikos sąveikos kūryboje ir atlikime patirtimi.

Dėkojame už nuoširdų bendravimą, informacijos sklaidą, muzikinę dovaną Vilniaus kolegijai – CD „SAVI“, kuriame atsispindi svarbiausios projekto puoselėjamos kūrybos ir muzikavimo drauge vertybės: susiklausymas (S), atvirumas (A), veržlumas (V), improvizacija (I).