Linkime ramaus ir prasmingo švenčių laukimo, tegul Advento žvakutės skleidžia šilumą, kuria dalinamės iš Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto. Kartu su Šv. Juozapo mokyklos mokiniais šiais mokslo metais planavome įgyvendinti eko-socialinį projektą “Adventinių vainikų kūrybinės dirbtuvės“. Deja, šiandieninė situacija įpareigojo būti lankstiems ir kūrybiškiems. Negalėdami susitikti su socialiniais partneriais ir įgyvendinti numatytas veiklas, sukūrėme ir perdavėme Advento vainikus Šv. Juozapo mokyklos mokiniams, kad jie turėtų pavyzdį ir galėtų kurti vainikus bei padovanoti tiems, kam jų labiausiai reikia – tiek kolegijos, tiek mokyklos partneriams. Dirbtuvės persikėlė į mokinių namus.

Pasak mokyklos socialinės pedagogės Renatos Petrėnaitės, Advento vainikų kūrimas sulaukė Šv. Juozapo mokyklos mokinių susidomėjimo, jie kantriai dirbo ir kūrė šventinę nuotaiką, ,,žiūrint į kalėdinius vainikus, uodžiant spygliuočių kvapą, supranti, kad tai ypatingas laikas, gera širdyje, norisi tuo džiaugsmu ir gerumu su kitais dalintis”. Esame dėkingi fakulteto Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus vedėjai Miglei Pilvelytei ir edukacinių programų koordinatorei dr. Ingai Kepalienei už pasiūlytą idėją ir bendradarbiavimą. Besibaigiant kalendoriniams metams norime pasidžiaugti, kad Adventiniai vainikai pasiekė “Mamų uniją”, Lietuvos specialiosios kūrybos draugiją “Guboja”, Baltupių savivaldos centrą “Cedronas”, Verkių seniūniją, Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centrą, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetą, Vilniaus “Pelėdos“ pradinę mokyklą, “Sidabrinę”, Tėvų, Vaikų linijas, Maltiečius, senelių namus ir ligonines.

Šv. Juozapo mokyklos mokinys Patrikas, sukūręs net 7 vainikus, sako – “darydamas šį darbą jaučiau didžiulį džiaugsmą. Labiausiai patiko ne tik kurti, bet ir dovanoti, nes mačiau kaip žmonės džiaugėsi. Projektas man atrodo labai prasmingas. Supratau, kad daryti gera yra gera.” Vilniaus ,,Pelėdos“ pradinės mokyklos tikybos mokytoja Alvyda Kvedarienė dėkoja Šv. Juozapo mokyklos mokiniams ir jų įkvėpėjams – Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetui už nuostabų Advento vainiką. “Įžiebtos žvakelės žaliuojančių šakelių vainike skleidžia Advento šviesą ir šilumą, kviečia dovanoti vieni kitiems savo širdies gerumą ir laukimo džiaugsmą, ragina peržvelgti savo dvasinį gyvenimą“.

Malonu prisiminti ir apmąstyti įgyvendintus projektus. Norisi tikėti, kad ateinančiais metais galėsime tęsti prasidėjusį bendradarbiavimą ir įgyvendinti savo sumanymus. Eko-socialinio projekto atgarsiai – http://www.mctau.lt/649-dovana-mctau-bendruomenei-moksleiviu-nupintas-kaledinis-vainikas