Menų ir kūrybinių technologijų fakultete smagiai praūžė jau trečioji Vilniaus kolegijos ansamblio ,,ŽELMUO” surengta Vilniaus studentų folkloro ansamblių vakaronė ,,VALIOJ ULIOJ”. Paskutinę rudens dieną, lapkričio 30 –ąją, susirinkus gausiam jaunimo būriui, ,,Želmuo” pristatė ir pirmąjį savo albumą ,,KUR UNKSCYVI ŽELMENAI”. Šis, visų penkių  Lietuvos regionių dainas ir šokius pristatantis albumas, yra pirmoji Vilniaus kolegijos išleista kompaktinė plokštelė. Albumo pristatymo ir vakaronės metu skambėjo ,,Želmens” dainos, o prie šokių noriai jungėsi visi susirinkusieji. Smagi vakaronė vyko kartu su RATILIO (VU), PORINGĖ (LEU), RITINGO (MRU), ŽELMUO (VIKO), MINDRĖ, BYTIKZYZ.

Kiekvieną kartą į šias vakarones pakviečiamas ir įdomus lektorius, tradicinės kultūros žinovas. Šiemet, apie lietuvių tradicinių juostų raštus, jų prasmes, pasakojo menotyrininkas dr. Vytautas Tumėnas. Vakaronės dirbtuvėlėje norintys turėjo galmybę ,,išsipiešti” jiems patikusius raštus. Renginio metu taip pat buvo pristatyta Aprangos gamybos katedros studentų sukurtų tautinių kostiumų paroda. Šie tradiciniai, įvairių regionų kostiumai atsirado bendradarbiaujant ansambliui ,,Želmuo” ir Aprangos gamybos katedrai, o netrukus juos bus galima išvysti  ,,želmeniečių” koncertuose.

Paskutinis renginio akcentas – bendros duonų, sūrių, uogienių, vaisių vaišės. Vakaronė ,,VALIOJ ULIOJ” jau spėjo išsikovoti savo vardą ir vertę Vilniaus studentiško jaunimo tarpe, tad viliamasi, kad Vilniaus kolegijos studentai kitąmet dar aktyviau jungsis prie tokių įvairiapusiškų, kultūriškai prasmingų ir smagių renginių.

Ansamblis ,,Želmuo” visai kolegijos bendruomenei linki ramaus Advento ir džiugių šv. Kalėdų.

zelmuo