2022 m. gegužės 2-6 dienomis Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete jau aštuntąjį kartą lankėsi prof. Derek Barnes – profesionalus muzikantas ir vokalo srities specialistas, kurio aktyvi veikla tęsiasi jau kelis dešimtmečius. Savo laiką ir energiją jis paskirsto net į kelias skirtingas muzikines veiklas: muzikinio teatro dirigento ir muzikos vadovo,  kompozitoriaus, aranžuotojo ir pedagogo, padedančio sustiprėti jauniems atlikėjams bei profesionaliai tobulėti patyrusiems aukščiausio lygio dainininkams. Prof. Derek Barnes  veda meistriškumo kursus ir paskaitas apie garsą ir sąmoningumą, balso naudojimą terapiniais tikslais ir balsą komunikacijoje tiek visoje D. Britanijoje, tiek ir Prancūzijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, Lietuvoje ir JAV.

Visą savaitę Muzikinio teatro studijų programos studentams ir absolventams vyko meistriškumo kursai „The Musical Theatre Voice – style and technique in context“, kuriuos vedė žinomas muzikinių teatrų bei aukštųjų mokyklų dirigentas, kompozitorius, vokalo pedagogas, profesorius Derek Barnes (Londonas, JK). Užsiėmimai buvo skirti Muzikinio teatro studijų programos studentams ir absolventams.

Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto atstovai kviestiniam dėstytojui Derek Barnes įteikė Vilniaus kolegijos bendruomenės garbės vardą už jo nuopelnus Vilniaus kolegijai.