Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros dėstytojos rugsėjo 8 d. pradėjo vesti  aprangos siuvimo pradmenų mokymo kursą aštuonioms moterims iš Turkijos, radusioms saugų prieglobstį Lietuvoje. Mėnesio trukmės užsiėmimų metu skirtingo amžiaus ir skirtingų gebėjimų kursų dalyvės mokėsi pritaikyti sau tinkamus drabužių modelius iš mados žurnalų, susikirpti ir pasisiūti norimus sijonus, liemenes ar tunikas.  Šią veiklą inicijavusi VšĮ Nacionalinio socialinės integracijos instituto programos ,,Visi skirtingi, visi lygūs“ koordinatorė Inga Rancova teigė, jog visos kursų dalyvės liko labai patenkintos ne tik naujai įgytomis kompetencijomis, pakelta kvalifikacija, bet ir įgyta nauja bendravimo patirtimi, šiltais mokytojų ir mokinių santykiais, kurie yra labai svarbūs siekiant gerų rezultatų.

Kursus vedusios praktikų centro vadovė Gražina Skripkienė ir  Mados dizaino katedros lektorė Violeta Bytautaitė bei joms talkinusios praktikų centro darbuotojos Rasa Laurinavičienė su Giedre Zupkaityte taip pat džiaugėsi atsiradusia galimybe per neformalią veiklą, nepaisant kalbos barjero, susipažinti su kitos kultūros atstovėmis, atrasti bendrų sąlyčio taškų diskutuojant įvairiais klausimais. Tikimės, kad ši buvimo kartu patirtis ir įgytos profesinės žinios mūsų kursų dalyvėms padės jaustis saugiau bei lengviau integruotis mūsų šalyje.

Ši Vilniaus kolegijos ir VšĮ Nacionalinio socialinės integracijos instituto socialiai atsakinga bendradarbiavimo veikla yra  abipusiškai naudinga, skatinanti ir motyvuojanti naujiems darnios aplinkos kūrimo projektams.