Ritminės muzikos katedros dėstytojos Vita Sasnauskienė ir Giedrė Kilčiauskienė dalyvavo III tarptautinėje džiazinio vokalo konferencijoje, kuri vyko spalio 4-6 dienomis Helsinkyje (Suomija). Renginyje dalyvavo gausi auditorija džiazinio vokalo pedagogų – žymių dainininkų iš įvairių Europos šalių, Jungtinių Amerikos Valstijų bei Australijos. Konferencijoje buvo pristatyti pranešimai apie vokalo specifiką džiazo muzikoje, autentiškumo problemas vis labiau kosmopolitišku tampančiame pasaulyje, rasių ir lyčių lygybę, įvairias vokalo technikas, ekspresijos reikšmę muzikoje ir kt.

Vilniaus kolegijos dėstytojos susipažino su džiazinio vokalo dėstytojais iš įvairių pasaulio šalių ir paskleidė informaciją apie Vilniaus kolegiją bei pristatė Populiariosios muzikos studijų programą, aptarė tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.

Š. m. spalio 23 d. 11.00 val. Menų ir kūrybinių technologijų fakultete abi dėstytojos – Giedrė Kilčiauskienė ir Vita Sasnauskienė pristatys Vilniaus kolegijos bendruomenei refleksiją apie III tarptautinę džiazinio vokalo konferenciją, o lapkričio 14 d. 10.00 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre plačiajai auditorijai ves viešą seminarą-praktikumą džiazinio vokalo ir interpretacijos temomis.

Nuotraukoje – Vilniaus kolegijos dėstytojos su žymia džiazo dainininke, viena iš džiazinio vokalo pedagogikos pradininkų, metodinių knygų autore JUDY NIEMACK (USA/DE). Nuotrauka iš asmeninio archyvo.

Nuotraukų autorė – Maarit Kytöharju.