Augimas užprogramuotas mumyse nuo pirmųjų ląstelių pasidalinimo akimirkos. Iš pradžių mes augame, vystomės, mokomės pačių paprasčiausių dalykų, vėliau daugeliui parūpsta asmenybės vystymasis. Analizuojami ir svarstomi tokie klausimai: Kas aš? Koks mano kelias? Kuo aš būsiu? Į šiuos klausimus padeda atsakyti Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados Dizaino katedros lektorių iniciatyva – aplankyti kuo daugiau Lietuvos mokyklų virtualiu būdu, teisingai nukreipti ir padėti susiorientuoti, susipažinti su galimybėmis ir suprasti, kaip save realizuoti ateityje.

Savo patirtimi ir Įvaizdžio dizaino studijų programos ypatumais, pravedusi pamoką „Scenos ir užkulisių paslaptys“ nuotoliniu būdu, dalinosi Mados dizaino katedros vedėja, šukuosenų ir įvaizdžio dizainerė Silvija Grušnienė. Vilniaus Žemynos gimnazijos (vasario 2 d.), Kauno Juozo Urbšio progimnazijos (vasario 4 d.), Joniškio raj. Kriukų pagrindinės mokyklos (vasario 9 d.), Pasvalio raj. Pumpėnų gimnazijos (vasario 11 d.) ir Vilniaus Lietuvių namų (vasario 25 d.) mokiniai negailėjo gražių atsiliepimų.

Pasak Silvijos Grušnienės, „pasidalinti patirtimi su mokiniais buvo tikrai atsakingas momentas. Daliniesi patirtimi ne tik apie tai, ką darai realiai, bet kartu turi perduoti emociją nuotoliniu būdu. Pamokų metu nustebino tai, kad mokiniai draugiškai ir aktyviai nusiteikia, nebijo klausti, dalintis savo pastebėjimais, juokauja, diskutuoja“.

Vilniaus Žemynos teatro ir literatūros klases „Scenos ir užkulisių paslaptys“ supažindino su sceniniu įvaizdžiu ir kaip jis yra kuriamas, kaip gimsta TV projekto, spektaklio, reklamos, fotosesijos idėja ar asociatyvus įvaizdis. Aptarti įvaizdžio komponentų pagrindiniai niuansai bei jų planavimas. Teodora dalinosi savo įspūdžiais: ,,Kaip esančią teatro klasėje, man šis seminaras labai patiko. Mes juk ruošiam daug vaidinimų, tad ši informacija mums pravers. Patiko seminaras, nes buvo nuostabiai papasakota. Man būtų labai įdomu sužinoti daugiau apie tai. Patiko rodomi kostiumai, jų formos, spalva, faktūra. Norėtųsi kada nors pabūti užkulisiuose ir patirti tai pačiai“.

Kauno Juozo Urbšio progimnazijos 8 klasės moksleiviai kartu su technologijų mokytojais Evelina Bujanauskiene ir Vitu Gulbinu turėjo galimybę susipažinti ne tik su sceniniu įvaizdžiu, bet ir galimai ateities profesija. Anot lektorės Silvijos Grušnienės, jaunimui labai įdomu ir ne vienam kildavo klausimas – tai kas gi vyksta užkulisiuose? Kai kuriems mokiniams buvo momentas pasvarstyti ir apie įvaizdžio dizainerio specialybę. ,,Pamoka buvo labai naudinga, puikiai praleidau laiką, daug įspūdžių“, – atsiliepė aštuntokė, o anot mokytojų, tokios patirtys padės progimnazistams ir palengvins tolimesnį kelią siekiant norimų studijų.

Joniškio raj. Kriukų pagrindinės mokyklos 9-10 klasių moksleiviai pažymėjo, jog buvo naudinga susipažinti su garderobo formavimo ir šukuosenų dizaino specializacijomis iš pirmų lūpų, privertė susimąstyti ir apie tai, kodėl svarbu susikurti realybę atitinkantį įvaizdį. Pasak technologijų mokytojos Daivos Butkienės, daugelį susitikimo dalyvių intrigavo užkulisių nutikimai, pažintys su garsenybėmis, netikėtos istorijų pabaigos. „Dažnai man kildavo klausimas – kas vyksta užkulisiuose? Dabar jau sužinojau atsakymą į šį klausimą. Paskaita buvo įdomi ir nuotaikinga“, – pasakojo 9-tokė Viltė. „Buvo įdomu išgirsti apie šias profesijas, sužinoti, kaip vyksta pasiruošimas fotosesijai. Negalvojau, kad galima susipažinti su tiek daug įžymių žmonių, buvo smagu klausyti apie įvairius nutikimus“, – stebėjosi 10-tokė Aušrinė.

Pasvalio raj. Pumpėnų gimnazijoje IG klasės mokiniams vaizdingą pamoką suorganizavo dailės mokytoja Diana Augustinienė. Mokiniams buvo įdomu sužinoti apie sceninio įvaizdžio specialistų darbą, koks gyvenimas verda scenos užkulisiuose, kaip kuriamas įvairių televizijos projektų dalyvių, teatro ir filmų aktorių įvaizdis ir privertė susimąstyti, kokią įtaką turi mūsų kuriamas įvaizdis kasdieniame gyvenime.

Anot Mados dizaino katedros vedėjos Silvijos Grušnienės, šią iniciatyvą tikrai tęsim ir ne karantino metu, taip pat pakviesim visus norinčius, bet kartais negalinčius atvykti į Menų ir kūrybinių technologijų fakultetą susipažinti. Dėkojame visiems dalyvavusiems!