Pavasarį Vilniaus kolegija pradėjo Tarptautinės savaitės (IW) renginiais. Kolegija šiais metais sulaukė dalyvių iš daugiau nei 20-ties pasaulio šalių.

Tarptautinės savaitės atidarymo metu Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto atstovai pasveikino dalyvius, susirinkusius iš daugiau nei 20-ies šalių. Tarptautinė mokymo savaitė (IW) – iniciatyva, jau tapusi tradicija ir pritraukianti vis daugiau užsienio dėstytojų, kurie nori dalintis žiniomis su Vilniaus kolegijos studentais bei apsikeisti patirtimi su dėstytojais ir administracijos darbuotojais.

Džiaugiamės ką tik sėkmingai praėjusios Tarptautinės savaitės renginiais Menų ir kūrybinių technologijų fakultete. Šiais metais sulaukėme net devynių dalyvių iš septynių pasaulio šalių – Prancūzijos, Italijos, Lenkijos, Čekijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Islandijos.

Mados dizaino, Scenos meno, Ritminės muzikos, Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedrų  studentai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti įdomiose teorinėse paskaitose, energinguose meistriškumo kursuose bei individualiuose užsiėmimuose, atliepiančiuose kiekvieno studento asmeninius poreikius. Užsiėmimus studentams vedė patyrę lektoriai.

Mados dizaino katedroje viešėjo 4 dėstytojos iš Lenkijos ir Čekijos. Dėstytojos Marta Ipczynska-Budziak ir Natalia Mrozkowiak iš Lenkijos MD, IV, MI grupių studentėms pravedė paskaitas apie grafinį dizainą ir tipografiją (Graphic design and Typography class) bei Meno atkūrimą koliažo technika (Re-creation art – creative strategy). Kartu dirbome kūrybinėse dirbtuvėse ir bandėme atrasti raidžių simboliką bei koliažo technikos pagalba perteikėme įvairius portretus. Dėstytojos iš Čekijos Michaela Skalova ir Renata Vyskocilova su SD ir IV grupių studentėmis vykdė kūrybines dirbtuves – Hairstyling, kuriose pristatyta šukuosenų kūrimo technika iš nukirptų plaukų likučių ir Creating wound buvo atkūriamos realios žaizdos makiažo priemonių.

Scenos meno katedroje lankėsi svečias iš Islandijos – tai kompozitorius Gunnsteinn Ólafsson. 2000 m. savo gimtajame mieste Siglufjörður jis suorganizavo Folkloro muzikos festivalį, vėliau tapusį tradiciniu. 2020 m. vasarą Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Muzikinio teatro studijų programos studentai ketina dalyvauti šiame festivalyje projekto „Icelandic language: The Etnic Process (IcLEP)“ rėmuose, kur rodys originalų spektaklį. Jis kuriamas pagal senovės islandų poezijos rinkinio “Poetic Edda” eiles, o jos dainuojamos lietuvių liaudies dainų melodijomis. Šie tekstai buvo užrašyti XII-XIII amžiuose, kai atsirado islandų rašyba, o iki to per daugybę amžių buvo perduodami iš lūpų į lūpas. Tekstuose apstu garsų, nebūdingų lietuvių kalbai, todėl pagrindinė svečio iš Islandijos užduotis buvo padėti Muzikinio teatro studijų programos studentams išmokti tekstų tarimą taip, kad jis skambėtų kuo autentiškiau. Gunnsteinn Ólafsson labai džiaugiasi mūsų studentų entuziazmu ir nuoširdžiu atsidavimu projektui. Jis pabrėžia, kad visi studentai aktyviai dirba užsiėmimų metu ir stengiasi kuo tiksliau įsisavinti islandiškų žodžių tarimo subtilybes. Kompozitorius neabejoja, kad šis bendras lietuvių ir islandų projektas bei jį vainikuojantis spektaklis bus iš tikrųjų sėkmingi.

Taip pat labai džiaugiamės ir mūsų fakulteto Ritminės muzikos bei Scenos meno katedrų studentų pasirodymais Tarptautinės savaitės atidarymo ir uždarymo renginiuose. Nuostabūs studentų balsai tiesiog pakerėjo visus, atvykusius į Vilniaus kolegiją. Tarptautinės savaitės dalyviai ne tik dalinosi savo žiniomis ir patirtimi, dalyvavo įvairiuose seminaruose, bet ir susipažino su Lietuvos kultūra: mokėsi linijinių ir lietuvių liaudies šokių, aplankė Valdovų rūmus ir Vilniaus senamiesčio gražiausius kampelius, pabuvojo Trakuose, muzikinių vakarų metu klausėsi Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentų ir dėstytojų pasirodymų.

Ritminės muzikos katedroje lankėsi svečiai iš Italijos, Latvijos, Estijos bei Prancūzijos. Lektorius Brett David Finbar iš Italijos pravedė paskaitą vokalistams „The Linguistic Analysis of Pop Song Lyrics”, kurioje nagrinėjo dainų tekstus pagal stilistikas. Andrejs Jevsjukovs (Latvija) pravedė Ansamblinio meistriškumo kursus bei meistriškumo pamokas gitaristams. Liina Saar iš Estijos studentus konsultavo tiek grupinėse kūrybinėse vokalinės improvizacijos dirbtuvėse, tiek individualiose meistriškumo pamokose.

Frederic Borey ir Butterflies trio iš Prancūzijos organizavo seminarą įvairių specialybių studentams. (Frederic Borey – saksofonas, Damien Varaillon – kontrabosas, Stéphane Adsuar – mušamieji).

Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedroje lankėsi šokio meno terapijos specialistė iš Baltarusijos Natalija Piskunova.

Turininga, pilna teigiamų emocijų Tarptautinė savaitė visiems renginių dalyviams paliko pačias šilčiausias emocijas ir prisiminimus!