Spalio 8 d. Vilniaus Žvėryno gimnazijoje 6 klasių mokiniams vyko edukacinė diena Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti. Vilniaus kolegijos bendruomenė kvietė atkreipti dėmesį į mus supančią aplinką, pasirūpinti gyvąja gamta, rūpintis savo augintiniais ir beglobiais gyvūnais, būti socialiai atsakingiems.

Kūrybinių dirbtuvių metu Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros dėstytojai: Silvija Grušnienė, Asta Kisieliūtė, Violeta Bytautaitė bei Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus edukacinių programų koordinatorė dr. Inga Kepalienė kartu su Įvaizdžio dizaino ir Šukuosenų dizaino studijų programų studentais gimnazijos šeštokus kvietė susikurti aksesuarus, papuošalą-atšvaitą sau ar augintiniui. Minint Pasaulinę gyvūnų globos dieną akcentavome, kad svarbu ne tik mylėti gyvūnus, bet ir atsakingai pasirūpinti savo augintiniais. Daugelis mokinių augina šuniukus, tad ir kūrėme jiems atšvaitus, kurie ne tik apsaugos tamsiu paros metu, padės nepasimesti, bet ir papuoš gyvūnėlius. „Būk pasipuošęs ir saugus!“ – toks kūrybinių dirbtuvių šūkis kvietė visus prisijungti ir išlaisvinti savo fantaziją panaudojant namuose turimus nebereikalingus daiktus, medžiagų atraižas ir tokiu būdu patirti kūrybos džiaugsmą. Renginio metu akcentavome antrinių žaliavų panaudojimo galimybes, pademonstravome, kaip galima nebereikalingiems daiktams suteikti antrą gyvenimą ir juos prasmingai panaudoti.

Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Veterinarijos studijų programos I kurso studentės Ugnė Petruševičiūtė ir Gabija Kontrimaitė vadovaujamos dėstytojos Rūtos Karalienės ir III kurso studentės: Valdonė Besanaitė, Milda Račkauskaitė, Karolina Čeponytė mokinius supažindino su įvairiais naminiais ir egzotiniais gyvūnais, papasakojo apie šių gyvūnų ypatumus, atsakomybę pasirenkant augintinį, gyvūnų priežiūrą, aptarė dažniausiai pasitaikančias problemas, paminėjo įdomius faktus, patikrino mokinių žinias klausimais apie gyvūnijos pasaulį. Pirmo kurso studentės mokiniams padarė staigmeną – atsivedė du šuniukus.

Vilniaus Žvėryno gimnazijos šeštokų mokytojai: Lina Vičkačkienė, Aušra Sinkevičienė, Vida Gurklienė ir Vidas Augustinavičius padėkojo už bendradarbiavimą. Renginio metu du Kolegijos fakultetai, susibūrę bendrai veiklai, įgyvendino prasmingą renginį. Šurmulys, susižavėjimo šūksniai, klausimai ir komentarai, daug daug šypsenų ir ištiestos vaikų rankytės, kad paglostytų šuniuką – tai iš tiesų malonūs įspūdžiai po edukacinės dienos.