Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto  Mados dizaino katedros dėstytojai ir studentai  š.m. spalio 17-19 dienomis dalyvavo  28-ojoje tarptautinėje specializuotoje aprangos, tekstilės ir inovacijų parodoje BALTIC FASHION & TEXTILE VILNIUS, vykusioje  Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.  Kolegijos stende būsimieji mados technologai, mados ir įvaizdžio dizaineriai  viešino savo programas bei atsakinėjo  į  lankytojų, besidominčių mada, klausimus.  Įmonių atstovai domėjosi jaunųjų specialistų įdarbinimo perspektyvomis.  Atvykę į parodą visi studentai ir dėstytojai   turėjo galimybę susipažinti   su šalies ir užsienio įmonės pristatoma produkcija – audiniais, žaliavomis, namų ir interjero tekstile, aksesuarais  ir siuvimo priedais, įvairiais drabužiais, odos gaminiais ir avalyne, naujausias technologijomis, įrengimais bei dalyvauti konferencijose ir kituose renginiuose.

Pirmąją parodos dieną  mūsų dėstytojai dalyvavo Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos kartu su partneriais pirmą kartą organizuotame renginyje „Vadovų klubas. Diskusija „Konkurencinga Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonė: kokie inovatyvūs sprendimai būtini šiandien ir dabar?“ Šia iniciatyva siekiama skatinti Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių vadovų, specialistų diskusiją apie svarbiausius ir aktualiausius sektoriui sprendimus, kuriuos reikia priimti, kad ši pramonė šaka išliktų konkurencinga. Įvardinti šiuo metu didžiausius sektoriui iššūkius, aptarti pasiūlymus kaip su šiais iššūkiai būtų galima kovoti. Po šio renginio vyko Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriaus inovacijų lyderių apdovanojimai, kurių atrankos komisijoje dalyvavo mūsų fakulteto  profesorė dr. Eugenija Strazdienė.
http://mita.lrv.lt/lt/naujienos/apdovanoti-tekstiles-inovaciju-lyderiai

Ypač didelio susidomėjimo sulaukė konferencijos Pažangios technologijos tekstilės ir mados pramoneimetu pristatytas TEXMODA  „Erasmus +“ strateginės partnerystės aukštojo mokslo srityje projektas, skirtas sukurti europinį “Naujų technologijų tekstilės ir mados pramonei” kompetencijų profilį ir mokymo kursus, pagrįstus šiomis kompetencijomis, pateikiamus kaip MOOC. Pasak projekto autorės, projektas jungia penkis universitetus, dvi įmonių asociacijas ir mokymo bei konsultavimo įstaigą iš penkių ES šalių, kurių kiekvienas pasižymi patirtimi tekstilės, aprangos ar mados inžinerijos srityje. Partnerystės sintezė apjungia universitetų akademinę kompetenciją ir institucinius pajėgumus su privačių asociacijų ir įstaigų lankstumu ir efektyvumu, siekiant projekto rezultatų, įtraukiant naują kursą į universitetų studijų programas.

Svajojantys   apie mados verslą parodos lankytojai  galėjo išgirsti naudingų patarimų iš mados industrijos profesionalų, mados ekspertų  Tarptautinėje mados konferencijoje „10X in Fashion Business Sales“, o norintys  susipažinti su viena Amerikos mados pasaulio garsia asmenybe Halstonu,, galėjo stebėti jo  kūrybinio kelio istoriją dokumentiniame filme „Halstonas: šlovės ir nuopuolio istorija”.

Parodos metu taip pat veikė Baltic Fashion OUTLET – Baltijos šalių aprangos gamybinių įmonių prekybinė mugė, kurios metu galėjome susipažinti su jaunųjų dizainerių, pradedančių verslininkų  kūrybiniais darbais bei jų įsigyti.