Erasmus patirtys

Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentės Agnės Navickaitės įpūdžiai iš Vokietijos

Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentė Agnė Navickaitė mano, kad tarptautinė judumo programa Erasmus+ yra viena geriausių siūlomų galimybių, kuria kiekvienam studijuojančiam tikrai reikėtų pasinaudoti!

,,Pirmo kurso pabaigoje pradėjau žvalgytis, su kokiais užsienio universitetais/kolegijomis mūsų fakultetas yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis. Pamaniau, jog man išvykti į Erasmus programos instituciją būtų geriausia antrame kurse, kuomet ant “kulnų nelipa” bakalaurinio darbo rašymas. Antro kurso pirmąjį semestrą jau pradėjau Vokietijoje! Studijos užsienio universtitete, svetimoje šalyje, be savų draugų ir svetima kalba iš pradžių labai gąsdino. Bėgant laikui prie visko pripratau ir džiaugiausi, kad išėjau iš savo komforto zonos. Buvo labai įdomu patirti kitokią mokymosi sistemą, dalyvauti paskaitose, kurias vesdavo dėstytojai iš įvairių šalių, kurie pagrįsdavo savo paskaitų medžiagą savo gyvenimiška patirtimi. Buvo įdomu bendraudarbiaujant su kolegomis iš skirtingų kultūrų, pamatyti šalių kontrastus bei kultūrų skirtumus.

Grįžusi labiausiai norėjau pasidžiaugti, kad tai man padėjo kaip augančiai, besiformuojančiai asmenybei. Tai suteikė man platesnį požiūrį į pasaulį, įvairias kultūras, žmones, mąstymą ir pasitikėjimą savimi. Aš turėjau galimybę pabendrauti su daugybe skirtingų kultūrų žmonių, pakalbėti apie jų tradicijas, papročius, laisvalaikį, pamatyti jų emocijas, reakcijas ir mąstymą apie pasaulį. To tikrai nebūčiau galėjusi gauti iš vadovėlių ar panašiai, o tai man, kaip kultūros srities žmogui, studijuojančiam Kultūrinės veiklos vadybą yra svarbu ir be galo reikalinga.”

 

Penkių kultūrinės veiklos vadybos studentų patirtis

Penkių lietuvių grupė – keturios antrakursės merginos  ir vienas triačiakursis vaikinas –  nuo 2017 m. rugsėjo mėn. vidurio pradėjo naują gyvenimo etapą tolimoje, bet šiltoje šalyje. Jau pabuvoję Erasmus+ programoje patvirtins, kad neįtikėtinai sunku būti vienam svetimoje šalyje, bet kartais taip atsitinka, kad būni ne vienas. Po kelių susipažinimo vakarų paaiškėjo, kad be mūsų grupės čia ilgesniam ar trumpesniam laikotarpiui čia studijuoja 5 lenkai,  3 čekai, 1 vengrė, 3 brazilai ir 1 mergina iš Panamos.

Portugalija yra šilta ir saulėta šalis – jau spėjome išbandyti surfinimą, pakeliauti ir pramokti portugalų kalbos.

Nors ir paskaitos vyksta portugališkai, bet dėstytojai tikrai supratingi, kalba angliškai ir aiškiai paaiškina, ką reikia daryti. Manau, sunkiausia bus tai, kad šventes reikės sutikti čia, užsienyje. Nes semestras trunka iki sausio vidurio.

Visi penki siunčiam šiltus linkėjimus į Lietuvą!”

Kas galėtų būti geriau?

Na, kai kurie dėstytojai tikrai per daug reikalauja  iš Erasmus+ studentų.

Paskaitos portugališkai, tad tikrai nėra lengva. Keisčiausia, kad kalbos kursai kainuoja… 50€ (!!!), o turėtų būt nemokami, nes juk studijuojam portugališkai.

Visos lietuvių grupės vardu iš Leirijos* –

Augustas Černiauskas

*Pastaba: kalba taisyta minimaliai

 

 

 

 

 

 

Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentės Aušros Virkietytės įspūdžiai iš Ispanijos:

„Pirmą kartą gyvenime supratau, kad būti darboholikei ir be proto įsimylėjusiai savo darbą iki pilnos laimės to neužtenka. Todėl pasinaudojau galimybe, kurią turėtų pasinaudoti kiekvienas studentas – susikroviau daiktus, atvėriau pasaulį, pamačiau kitą rinką, praplėčiau akis ir išmokau dar vieną kalbą. Juk tai vienintelis būdas kurti save kaip profesionalią tarptautinę asmenybę. Be proto įsimylėjau Ispaniją, susitikau tiek daug naujų tarptautinių asmenybių ir išgirdau jų istorijas. Supratau viena, kad mano kelias tik prasideda, o būti profesionalia savo srtities specialiste nebūtina apsibrėžti tik Lietuvos sienomis, pasaulis atviras ir jis tavęs laukia.“*

*Kalba netaisyta

 

Muzikinio teatro studijų programos studentės: Valerija Iljin ir Elzė Borsteikaitė University of West London

„Mes su Elze laikomės labai labai gerai, priėmė mus čia labai šiltai ir visi laukė kaip egzotinių vaisių derliaus. Labai mieli dėstytojai. Daug visokių naujokų renginių, įvairių diskusijų, elgiasi su mumis kaip su pilnavertėmis studentėmis. Esam abi labai labai laimingos ir dėkingos už šią galimybę. Man pačiai dar sunku patikėti, kad tai išties vyksta. Su Styvenu, kurso vadovu, turėjome jau kelis susitikimus, jis labai mumis rūpinasi. Aš, pavyzdžiui, iki atvykstant čia nežinojau, jog mokyklos absolventas yra pats Fredis Merkuris, tai labai nustebino.“ *

*Studenčių kalba netaisyta

 

Daugiau apie mokyklą:  http://www.uwl.ac.uk

 

 

2015 metų Erasmus patirtis nuo Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentų

Vaidina: Kotryna Kvėdarytė, Salomėja Boguševičiūtė, Modestas Stonkus

Aukštoji mokykla : Universitatea Constantin Brancoveanu, Rumunija

Erasmus exchange experience 1 0