Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete tris savaites fiziškai alinančias, bet kūrybiškai įkvepiančias kūrybines dirbtuves vedė  Daniel Irizarry Osorio – aktorius, režisierius, pedagogas, Niujorko „One Eight“ teatro meninis vadovas,  kilęs iš Puerto Riko, mokslus baigęs privačiame Kolumbijos universitete, kuris yra vienas seniausių JAV ir prestižiškiausių pasaulyje. Daniel Irizarry sukūrė ne vieną vaidmenį teatre bei kine, taip pat yra surežisavęs ne vieną spektaklį, jį kviečia pravesti kūrybines dirbtuves daugelis aukštųjų mokyklų. Šio žmogaus įspūdingas kūrybinis kelias vingiuoja per visus pasaulio kontinentus.

„Dainininko – aktoriaus scenos plastika” kūrybinėje laboratorijoje tris savaites dirbo Muzikinio teatro studijų programos visų kursų studentai. Pagrindinė šios kūrybinės laboratorijos idėja – lavinti kūrybines galias, suteikti pasitikėjimo gimstančioms idėjoms, išlaisvinti vaizduotę nuo nepagrįstos savikritikos ir racionalaus proto, kuris kūrybinio proceso metu dažnai yra trukdis. Daug dėmesio buvo kreipiama į balso, kūno ir emocijos sujungimą. Miuziklo aktoriams šis gebėjimas yra būtinas – techniškai tiksliai  atlikti muzikos kūrinį (dainą, ariją), nepamiršti kūrinio minties, visa tai sujungti su šokiu ar judesiu. Daniel Irizarry ypatingai akcentavo ansamblio reikšmę, „mafia“ – kaip jis pats tai vadina. Kitais žodžiais tariant, kiekviena kuriančių žmonių grupė, suburta trumpam projektui ar ilgesniam kūrybiniam procesui, kaip teatro trupė ar orkestras, turi būti lyg šeima, lyg vienas organizmas, kur kiekvienas išsaugo savo individualumą. Individualumas, įvairovė kolektyve ir yra „mafia“. Trys savaitės nėra ilgas laiko tarpas, tačiau Danieliui pavyko pasiekti nuostabių rezultatų. Visi studentai itin vertina suteiktą galimybę dirbti su juo. Trijų savaičių kūrybinę laboratoriją vainikavo viešas šio darbo pristatymas Vilniaus dailės akademijoje.

Štai keletas komentarų (pasisakiusiųjų kalba taisyta minimaliai – aut. pastaba):

Jokūbas G. 1-ojo kurso Muzikinio teatro studijų programos studentas

Manau ne vienas aš, o daugelis Muzikinio teatro studentų yra beprotiškai dėkingi Danieliui už tai, kad jis iš visų keturių kursų studentų padarė vieną didžiulę komandą. Nuostabi patirtis buvo visos šios trys savaitės. Tikrai įgavau daug naujų žinių, pamačiau kitų galimybių. Labai jautėsi, kaip jis myli savo darbą ir myli mus. Manau, visi jo labai ilgėsimės, nes laikas buvo nepakeičiamas. Jau dabar  laukiame jo sugrįžtant!

Armanda R. 1-ojo kurso Muzikinio teatro studijų programos studentė

Jis man davė pradinį supratimą apie teatrą, kuris neturi ribų. Tris savaites buvo kasdieninis tobulėjimas. Pajutau vidinį persilaužimą, kad nuo šiol galiu nebijoti išreikšti savo minčių, vaidinti ką noriu, scenoje būti tokia, kokia noriu būti. Danielis parodė, kad galima laužyti stereotipus ir drąsiai kurti SAVO meną. Per jį aš susipažinau su absurdo teatro pasauliu, kuris mane be proto patraukė ir sužavėjo. Tai buvo pačios nuostabiausios trys savaitės Vilniaus kolegijoje!

Viktorija J. 3-iojo kurso Muzikinio teatro studijų programos studentė

Mane sužavėjo tai, kad per tokį trumpą laiką Danielis sugebėjo mus apjungti, padaryti “mafija”, šeima, išlaisvinti ir mėgautis tuo, ką darom.

Jūratė Vilūnaitė –  Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto scenos kalbos dėstytoja, Nacionalinio dramos teatro aktorė

Daniel darbas unikalus – jis kūrybiškai apjungia kūną, balsą ir vaidybą. Jo fizinio teatro metodas atpalaiduoja kūną ir emocijas, padeda atverti balsą, išlaisvina dainavimą. Puikiai derina darbą su partneriu, grupės pojūtį ir asmeninį įsitraukimą į veiksmą. Jis sugebėjo apjungti tris skirtingus kursus bendram darbui, įžiebė azartą ir kūrybinį džiaugsmą!

Kornelija Klimenkaitė, Muzikinio teatro studijų programos absolventė

Buvo nepaprastai įdomu stebėti šį performansą. Žmonės, kurių paprastai koridoriuose nė nepastebėdavau, dabar atsiskleidė pačiomis ryškiausiomis spalvomis. Daniel sugebėjimas sujungti nesujungiamą ir žaisti kontrastais sukūrė tikrąjį meną – neapčiuopiamą ir žodžiais neišreiškiamą.

Audrius Rubežius, Scenos meno katedros solinio dainavimo dėstytojas, „Vilnius City opera“ aktorius

Įspūdis labai geras. Visi pasirodė atsipalaidavę, išsilaisvinę – lakstė, rėkė, šoko, dainavo. Buvau maloniai nustebintas kai kurių savo studentų paruoštais etiudais – pamačiau juos kituose amplua, gebančius kurti, būti kitokiais nei kasdienybėje, transformuotis į kitą personažą, keistis vidumi, o kartu ir išore!! Sveikintinas Daniel darbas, nes tai didelė nauda mūsų studentams. Tikėsimės, jog gerbiamas Daniel dar atvyks pas mus.

 

This slideshow requires JavaScript.