Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas ir šiais metais prisijungė prie The European Week for Waste Reduction (EWWR) (Europos atliekų mažinimo savaitė) renginių, nes atliekų mažinimo prevencija – vienas svarbiausių Europoje keliamų aplinkosauginių tikslų, o vienas pagrindinių uždavinių – per švietimą ugdyti žmonių atsakingumą už savo veiksmus.
Lapkričio 20-24 dienomis Fakultete vyko įvairūs renginiai, skirti ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Mados dizaino katedros dėstytojai kvietė pasiklausyti paskaitų apie tvarią tekstilę, tekstilės atliekas ir kitas antrines žaliavas, jų rūšiavimą ir perdirbimą, greitąją ir tvariąją madą, sudalyvauti edukacinėse-kūrybinėse dirbtuvėse, susipažinti su parodomis, ekspozicijomis, išklausyti studentų pranešimus.
Fakulteto erdvėse Mados dizaino katedra parengė individualiai perdarytų tvarios mados objektų ekspoziciją, o bibliotekoje visą savaitę buvo eksponuojama literatūra, susijusi su tvarumu. Mados dizaino bei Mados technologijų ir verslo studijų programų studentų darbai užpildė fakulteto erdves – parengtos originalios parodos: autorinė eksperimentinė kolekcija NE/MATERIALUS; „Tvaraus prekės ženklo kūrimas“ (nuo koncepcijos iki idėjos įgyvendinimo; kūrybinė-pramoninė kolekcija PRISIMINIMAI; kūrybinės kolekcijos SKAUSMAS PO VANDENIU, MINIMALIZMO MENO IR TVARUMO SINTEZĖ MADOS KOLEKCIJOJE; studentų darbų paroda „Tvarios mados projektas: vyriško švarko dekonstrukcija; „Baigiamojo projekto vieno gaminio pristatymas“.
Europos atliekų mažinimo savaitę vyko ir originalios kūrybinės dirbtuvės: „Antras plastiko gyvenimas“, kurių metu Mados dizaino katedros lektorės Jolita Raupelienė ir Lolita Malinauskienė kalbėjo apie plastiko gaminių žalą, galimą pakartotinį panaudojimą, netikėtą pritaikymą kūrybiniame procese. Dirbtuvėse ,,Nebemielo rūbo antras gyvenimas“ (dėstytoja Jolita Raupelienė) ir „Nebenaudojamos tekstilės perdirbimas/antrinis panaudojimas“ (dėstytoja Asta Kisieliūtė) studentai, naudodami termo presą ir termo plėveles atnaujino nebeįdomų, nenaudojamą rūbą, paversdami jį originaliu bei išskirtiniu.
Dirbtuvėse „Dėvėta tekstilė: guoliai augintiniams“ (dėstytojos Raminta Kalvaitienė ir Gražina Skripkienė) Mados dizaino katedros studentai ir mokiniai iš Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro kartu su profesijos mokytojomis-metodininkėmis Valentina Pašakinskiene ir Alma Lenkaitiene iš senų, nebedėvimų trikotažo gaminių pagamino guolius bei aksesuarus savo augintiniams.
Lapkričio 23 d. 230 auditorijoje vyko Studentų mokslo ir meno draugijos ekoforumas, jo metu skaityti vertingi ir įdomūs pranešimai: Mados dizaino katedros profesorės dr. Eugenijos Strazdienės „Tvari ir inovatyvi tekstilė – naujienos iš tarptautinių parodų“; Denim Diaries studijos įkūrėjos Mildos Paukštės „Tvarios gyvensenos idėjos“; Mados dizaino katedros MD21 gr. studentų pranešimas „Šiuolaikinės tekstilės inovacijos ir tvarumas“; MI21 gr. studentės Margaritos Knystautaitės „Tvarumo principų taikymas: vyriškų švarkų transformacijos“; KV22 gr. studentų pranešimas „Gyvybės medis – kuriame iš gamtinių medžiagų“, viešnios iš Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro Giedrės Jasiukaitės pranešimas „Tvarumas floristikoje“.
Nuoširdžiai dėkojame visiems Europos atliekų mažinimo savaitės renginių organizatoriams ir dalyviams.