Mados dizaino katedros dėstytojai tęsia tradiciją kasmet pavasarį organizuoti išvažiuojamuosius edukacinius seminarus, realiomis sąlygomis vykstančius įvairiose Lietuvos tekstilės įmonėse. Šįkart Mados technologijų ir verslo bei Mados dizaino studijų programų lektorės Evita Kryževičienė, Ramutė Puodžiukynienė, Asta Kisieliūtė, Raminta Kalvaitienė, Gražina Skripkienė, Jolita Raupelienė, praktikų vadovės Rasa Laurinavičienė ir Danutė Stravinskienė kartu su MD18gr. studentais vyko į Panevėžyje įsikūrusias įmones – norvegų kapitalo įmonę „Devold“ ir lietuvių akcinę bendrovę “Linas”. Tiek dėstytojai, tiek studentai akivaizdžiai galėjo palyginti abiejų įmonių veiklas, aplinką, darbuotojų darbo sąlygas.
Įmonės „Devold“ gamybos projektų vadovė Jolanta Vaitoškienė pravedė seminarą “Megztinės medžiagos gamybos procesai ir gaminių iš megztinių medžiagų projektavimo bei technologinio apdorojimo ypatumai UAB DEVOLD, kurio metu pristatė pačią įmonę, veikiančią nuo 1853 m., šiuo metu tai pati seniausia įmonė Norvegijoje ir yra viena iš seniausių megztų drabužių gamintojų Europoje. 1998 m. gamyba buvo perkelta į Lietuvą, o 2015 m. po investicijų į modernią įrangą, produkcijos dizainą bei rinkodarą, buvo atidaryta nauja moderni, per 90 procentų „Devold“ trikotažo gaminanti įmonė Panevėžyje. Pagrindinė įmonės veikla – sportinių lauko bei šiltų pramoninių drabužių gamyba; prekių paskirstymas; siuntimas užsakovams bei pardavimas.
Lankydamiesi šiuolaikiškai įrengtose gamybinėse ir administracinėse „Devold“ įmonės patalpose, produkcijos ir žaliavų sandėliuose, tyrimo laboratorijoje, firminėje parduotuvėje studentai ir dėstytojai įgyvendino seminaro tikslą, t. y. praktiškai susipažino su megztinių medžiagų specifine gamybos įranga, moderniais logistiniais, technologiniais procesais, apimančiais vilnos pluošto tyrimą, siūlų verpimą, dažymą, mezgimą, siuvimą bei produkcijos realizavimo etapus.
Dar vieną gražią tradiciją tęsia Vilniaus kolegija jau trečią kartą dalyvaudama AB „Linas“ projekte „Nuo popieriaus iki adatos“. Šio projekto tikslas – siūlyti jauniesiems dizaineriams sukurti lininių drabužių kolekcijas ar atskirus modelius, kurie vėliau bus diegiami į gamybą. MD18 grupės studentai kartu su dėstytojais vyko į įmonę, kurios projektų vadovė Gabija Urbonienė supažindino su bendrovės “Linas” veikla, gaminių iš lininių medžiagų projektavimo ir gamybos procesais. Visi stebėjo, kaip realiomis sąlygomis vyksta lino pluošto apdorojimo (karšimo, dažymo, audimo), lininių audinių marginimo, minkštinimo, kokybės tikrinimo, gaminių siuvimo, sandėliavimo ir kt. procesai. Tiek studentus, tiek ir dėstytojus sužavėjo aukštos kokybės gryno lino, puslininiai, balti, dažyti, marginti, languoti, juostuoti, žakardiniai, dvisluoksniai audiniai, drabužiai, namų tekstilės gaminiai. Taigi, priėmę iššūkį dalyvauti projekte, Mados dizaino studijų programos studentai turi labai pasistengti, kad gebėtų sukurti drabužius klientams, vertinantiems natūralumą ir modernumą.