Jau antrą kartą šiais metais Fakultetas sulaukė svečių iš Pietų Italijos Lečės miesto. Pagal Erasmus+ mainų programą trims dienoms atvyko (lapkričio 15-17 dienomis) tarptautinės mados mokyklos ,,Istituto Cordella Fashion School“ dėstytojai: vadybininkė Indrė Matutytė-Cordella ir dizaineris modeliuotojas Manuel Federico Cordella, kuriuos šiltai pasitiko administracijos atstovai – dekanė Birutė Žygaitienė ir prodekanas Andrius Guoba. Iš Italijos atvykę dėstytojai dalinosi profesine patirtimi su Mados dizaino katedros ir Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentais bei dėstytojais.
Indrė Matutytė-Cordella Mados technologijų ir verslo, Mados bei Įvaizdžio dizaino studijų programų studentus ir dėstytojus supažindino su tarptautine mados mokykla, jau daugiau nei 200 metų puoselėjančia šeimos mados verslo tradicijas, papasakojo apie mokykloje įkurtą mados muziejų, Manuel senelių ir tėvų kauptus garsių dizainerių suknelių modelius, aksesuarus ir mokyklos dabartį. Taip pat dėstytoja pademonstravo mados mokyklos mokinių kūrybinius darbus, pretenduojančius į aukštosios mados kolekcijas, kurių pristatymai vyksta ant Milano ir Romos podiumų. Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentus viešnia supažindino su Lečės mados mokyklos verslo modeliu, vadybos iššūkiais, pateikė sėkmės istorijos pavyzdžių. Visi studentai turėjo puikią progą išgirsti naujienas apie Italijos madoje vyraujančias tendencijas ir pokyčius.
O kūrybinių dirbtuvių metu dizaineris modeliuotojas Manuel Cordella didžiausią dėmesį skyrė Mados dizaino studijų programos antro ir trečio kursų studentų eksperimentinių kūrybinių projektų atskirų gaminių, detalių projektavimui bei modeliavimui, pirminių modelių parengimui. Studentai buvo sužavėti taikomais inovatyviais drabužių modeliavimo metodais, dėstytojo profesionalumu, begaline meile savo dalykui ir madai plačiąja prasme.
Be viso to, kūrybinių dirbtuvių dalyviai ypatingai džiaugėsi svečių iš Italijos profesionalumu ir dėmesiu, viskas buvo kruopščiai apgalvota, visi suplanuoti darbai atlikti su dideliu malonumu, be įtampos ir nesėkmės baimės. Studentai dirbo itin kūrybiškai nusiteikę ir pasiruošę išklausyti profesionalų pastabas ar pagyrimus, o dėstytojai mėgavosi išskirtine dirbtuvių atmosfera. Viskas buvo super! – teigė studentai ir dėstytojai. Labai džiaugiamės užsimezgusiu ir sėkmingai tęsiamu prasmingu bendradarbiavimu bei tikimės daugybės kūrybiškų vizitų ir ateityje.