Gyvename laike, kai ateitis kaip niekad priartėja prie dabarties, o tik vakar sukurtos inovacijos šiandien jau tampa praeitimi. Nors „išmanus” ir „skaitmeninis” tapo įprastais mūsų kasdienybės žodžiais, tačiau nedažnas giliau susimąsto, jog išgyvename kardinalius pokyčius, t. y. perėjimą iš industrinės eros į skaitmeninės ekonomikos erą. Nors ir vadinamas „Industry 4.0“, tačiau šis virsmas paliečia visas žmonijos sritis tiek mikro, tiek makro lygmenyse. Nežiūrint to, pramonė yra ta sritis, kurioje pirmiausiai ir aiškiausiai pasimato šio virsmo rezultatai, pvz., žmogaus įtakos minimizavimas priimant sprendimus išmanios gamybos valdyme, dėka papildytos realybės, dirbtinio intelekto ir debesų kompiuterijos technologijų.
Šių metų spalio 22 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) sukvietė visus besidominčius į Kaune vykusią konferenciją „Pramonės inovacijų kelias: nuo idėjos iki praktikos“, kurioje buvo pristatyta Lietuvos pramonės skaitmeninimo strategija – kertinis Nacionalinės pažangos programos pagrindas. Šioje konferencijoje dalyvavo Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė, Elektronikos ir informatikos fakulteto Elektronikos katedros vedėjas, docentas dr. Antoni Kozič bei Partnerystės ir projektų skyriaus vadybininkė Santa Mirauskienė.
Konferencijoje savo patirtimi dalinosi Lietuvos verslo ir akademinės bendruomenės atstovai pateikdami teorines įžvalgas ir realius praktinius pasiekimus, atnešusius ryškų konkurencinį pranašumą globalios industrijos sąlygose nuo išmanių elektros tinklų decentralizavimo (Shneider Electric kompanija) iki Lietuvos tekstilės įmonių UAB „Vilnika“ ir AB „Utenos trikotažas“ gamybos procesų automatizavimo (GK Proact kompanija). Konferencija suteikė išskirtinę galimybę atsidurti naujausių įvykių sūkuryje ir vienoje vietoje išgirsti skirtingų pramonės ekspertų įžvalgas bei sudalyvauti diskusijose, o Vilniaus kolegijos atstovams – naujausiais praktinės patirties pavyzdžiais praturtinti studentų žinias. Renginį organizavo MITA ir Lietuvos inovacijų centras kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais.