Gegužės 13 d. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete vyko įtraukiosios kultūros seminaras „Kultūra jungia“, kurį organizavo Kultūrinės veiklos vadybos antro kurso praktikantai, veikdami imitacinėje bendrovėje „MABIKAS“. Tai buvo studentų baigiamasis verslumo ugdymo renginys, kurio metu buvo nagrinėjama renginių pritaikomumas žmonėms su negalia (vadovė lekt. Rima Bačiulytė).
Renginio pradžioje bendrovės direktorė Ieva Česnauskaitė ir pavaduotoja Rugilė Čepulytė pristatė projekto „Touched“ veiklą. Projekto tikslas – sukurti kūrybines dirbtuves pradedantiesiems menininkams, kurie savo darbais galėtų praturtinti muziejus ir renginius, pritaikytus regos, klausos ir judėjimo negalią turintiems lankytojams.
Renginio metu Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovas Vytautas Gendvilas pasidalino savo patirtimi bei pristatė statistiką apie regos negalią turinčių žmonių situaciją darbo rinkoje. Jo įžvalgos skatino permąstyti, kaip galime padaryti darbo ir kultūros aplinką labiau prieinamą visiems.
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Vilniaus miesto filialo pirmininkė Renata Mingilė pateikė konkrečius pavyzdžius ir gerąsias praktikas, kaip renginius ir erdves galima pritaikyti asmenims su regos negalia – nuo informacijos pateikimo iki patalpų ženklinimo ir garsinio vaizdavimo.
Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto lektorė ir Socialinės atsakomybės veiklų koordinatorė Dalia Karlaitė pristatė tyrimo rezultatus, atskleidžiančius, kokių patogumų ir sprendimų renginių ir erdvių naudotojai su negalia tikisi labiausiai – nuo fizinės prieigos iki komunikacijos.
Seminaras ne tik suteikė vertingų žinių, bet ir paskatino diskusijas bei stiprino bendradarbiavimą tarp dalyvių. Tikimės, kad užmegztos pažintys ir nauji sumanymai įneš ilgalaikį indėlį į kultūros įstaigų ir renginių prieinamumo gerinimą.