Lietuvos parodų rūmuose „Litexpo“ rugsėjo 16-18 dienomis šurmuliavo tarptautinė paroda „Vilnius Fashion & Textile Avenue 2021”, kurioje savo gaminius ir produkciją pristatė daugiau nei 100 įmonių iš 10 šalių. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas inovacijoms, skaitmeninimui, ekologiškai ir tvariai aprangos pramonei. Parodos renginiuose dalyvavo ir savo stendą bei tris Mados dizaino katedros studijų programas pristatė Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros dėstytojai, studentai.
Rugsėjo 17 d. seminare apie tvarią madą ir skaitmenizaciją „S-T-ARTS“ (Science-Technology-Arts/Mokslas-technologijos ir menai) savo pranešimą „Virtualus mados podiumas – naujos aprangos konstruktoriaus kompetencijos“ skaitė Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė. Virtuali realybė mados industrijos pasaulyje nebėra naujiena, bet kaip prisitaikyti, su kokiomis kliūtimis susiduria mados dizaineris, konstruktorius ir visa jų kūrybinė komanda – iššūkis, reikalaujantis žinių ir kompetencijų.
Programą tęsė jaunųjų dizainerių kolekcijų pristatymo šou. Lietuvos aukštosios ir profesinės technikos mokyklos, ruošiančios specialistus aprangos ir tekstilės pramonei, pristatė studentų bei absolventų darbus tokiu būdu pateikiant tekstilės sektoriaus spektrą ir galimybes bei studentų idėjas ir kūrybinių sprendimų interpretacijas. Savo autorines kūrybines kolekcijas „Monologas“ ir „Site to Site“ pristatė MTF Mados dizaino katedros absolventės Ulrika Zabarskaitė ir Renata Uzialkaitė-Jampolskė. Studentes kuravo Mados dizaino katedros lektorės Erika Gudienė ir Jolita Raupelienė, modelių įvaizdį padėjo paruošti Įvaizdžio dizaino studijų programos lektorė Inga Čirvinskienė kartu su IV19 grupės studentėmis. Pasirodymo metu aidėjo palaikantys plojimai ir susižavėjimo kupini šūksniai.
Renginio metu suformuotos patirtys ir įžvalgos yra labai svarbios populiarinant tekstilės ir aprangos pramonę kaip inovatyvią, naujas technologijas taikančią, konkurencingą pramonės šaką, turinčią ilgalaikes ir patrauklias verslo plėtros perspektyvas.
Dėkojame renginio moderatorei, Mados dizaino katedros lektorei Erikai Gudienei.