Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas ir Vievio kultūros centras nuo 2020 metų yra socialiniai partneriai. Fakultetą ir kultūros centrą sieja graži draugystė, suteikianti galimybę mokytis vieniems iš kitų ir dalyvauti bendrose veiklose bei projektuose.
Šiais metais Vievio kultūros centras, minėdamas Miko Petrausko 150-ąją gimimo sukaktį, įgyvendina ambicingą projektą „Miko Petrausko „Birutė“ mano scenoje“ – stato šią, vieną svarbiausių ir muzikinę istorinę vertę turinčią, pirmąją lietuvišką M. Petrausko operą.
Mados dizaino katedros dėstytojai ir studentai aktyviai bendradarbiauja bei padeda Vievio kultūros centrui įgyvendinti šį didžiulį projektą. Mados dizaino katedros vedėja Gražina Skripkienė nuolat konsultuoja operos režisierių Nerijų Petroką ir projekto vadovę Audronę Stepankevičiūtę dėl istorinio kostiumo detalių, aksesuarų dėvėjimo, bendro meninio kostiumo įvaizdžio kūrimo, o lektorės Rasa Laurinavičienė ir Ana Černiavskaja parengė pirminius kostiumų modelius operos veikėjams.
Taip pat į projekto programą įtrauktos įvairios kūrybinės veiklos fakultete. Spalio 16 d. projekto dalyviai lankėsi Mados dizaino katedroje, dalyvavo lektorės Jolitos Raupelienės edukacijoje, susipažino su istorinio kostiumo kūrimo elementais ir technikomis. Kūrybinių dirbtuvių metu, išbandydami dekoravimo technikas praktiškai, projekto dalyviai lavino savo kūrybiškumą.
Siekdama kuo autentiškiau atskleisti operos veikėjų charakterius, pagonybės laikmečio drabužių stilistiką lektorė Jolita Raupelienė spalio 20 d. Vievio kultūros centre vietos bendruomenei skaitė paskaitą „Kūrybiškumas ir scenos kostiumas“ bei vedė kūrybines dirbtuves, kurių metu atvykusieji mokėsi atskirų scenos kostiumo detalių kūrimo technikos.
Šios svarbios ir muzikinę istorinę vertę turinčios pirmosios lietuviškos Miko Petrausko operos premjeros įvyko gruodžio 9 d. Vievio kultūros centre, o gruodžio 16 -17 dienomis – Trakų pilyje.
Nuotraukų autorius – Edmundas Šimaitis.