Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytojai tęsia nuotolinių pamokų Lietuvos švietimo įstaigoms organizavimą, siūlydami ugdyti asmenines mokinių kūrybiškumo galias, kurios puikiai praverčia praplečiant akiratį. Šį kartą Mados dizaino katedros lektorė Violeta Bytautaitė sudomino mokinius uždavusi klausimą – „Ar moteriški drabužiai visada priklausė moterims?” ir pravedė informatyvią pamoką Kauno J. Grušo meno mokyklos (vasario 3 d.), Vilniaus Žemynos gimnazijos (vasario 4 d.), Vilniaus lietuvių namų (vasario 11 d.), Kretingalės pagrindinės mokyklos (kovo 3 d.), Krakių M. Katkaus gimnazijos ir Klaipėdos Baltijos gimnazijos (kovo 5 d.) moksleiviams.
Kauno J. Grušo meno mokyklos III–IV klasių mokiniai džiaugėsi, sužinoję įdomių faktų netradicinėje tekstilės technologijų pamokoje. Anot jų, lektorė įdomiai pasakojo apie kostiumo atsiradimo istoriją, skirtingų epochų madas ir šiuolaikinių dizainerių interpretacijas. Įdomiausia pamokos dalis – stereotipų griovimas. Aptartos klasikinės vyrų ir moterų aprangos detalės. Technologijų mokytoja Ingrida Raguckienė ir III d. klasės mokytoja Deimantė Butkutė negailėjo puikių atsiliepimų: „Sužinojome įdomių mados istorijos raidos faktų ir supratome, kad mados tendencijos keliauja ratu – kas buvo madinga prieš kelis dešimtmečius, netrukus vėl gali tapti nauju mados iššūkiu. Dėkojame lektorei Violetai Bytautaitei ir tikimės bendradarbiauti ateityje.“
Vilniaus Žemynos gimnazijos gimnazistai stebėjosi stereotipų įtaka nuomonei arba kodėl vienas ar kitas drabužis būtinai turi priklausyti tik konkrečiai lyčiai. Mokiniai žavėjosi kostiumo istorijos vingiais ir stebinančiais faktais.
Austėja: ,,Buvo labai įdomu klausytis. Niekada nebūčiau pagalvojusi, jog aukštakulniai ar rožinė spalva buvo asocijuojama su vyrais ir vyriškumu, ir tik vėliau ši mada perimta moterų. Labai smagu, jog lektorė veda ne tik paskaitas, bet sugalvoja organizuoti ir štai tokias pamokas su svečiais.“
Adrija: ,,Paskaitoje sužinojau naujų dalykų. Sužinojau, iš kur kilo moteriški rūbai ir kad juos nešiojo ne tik moterys. Pamoka pasirodė įdomi, būtų šaunu, jei jų vyktų daugiau“.
Ervinas: ,,Reikėtų tokių pamokų dažniau. Sužinojau įdomių faktų. Pavyzdžiui, kad vyrai pirmi pradėjo nešioti pėdkelnes, aptemptas kelnes, aukštakulnius, o tik paskui moterys. Maniau, kad tik moterys nešiojo pėdkelnes, bet, pasirodo, klydau“.
Rūta: „Paskaita ,,Ar moteriški drabužiai visą laiką priklausė tik moterims?“ privertė susimąstyti apie žmonių arogantiškumą. Tai, jog XXI a. žmogus taip stipriai tiki savo ideologija, kad net pamiršta svarbią žmonijos istorijos dalį, nors prisimena visus karus ir kitas skriaudas, yra absurdas. Deja, nors ir žinojau, kad ankščiau berniukų spalva buvo rožinė, kad jie dažnai avėjo aukštakulnius ir darėsi makiažą, net ir man kartais keista matyti šiuolaikinį vyrą su sijonu. Tai tik parodo, kad žmonija turi kur tobulėti ne tik technologijų srityje, bet ir kaip visuomenė, o ši pamoka tik paskatino pradėti žiūrėti į tokius dalykus kitu kampu. Ačiū už galimybę praplėsti savo akiratį.“
Dėkojame visiems dalyvavusiems!