Birželio 20 d. Atvirojoje salėje vyko Mados dizaino studijų programos studentų baigiamųjų projektų gynimai, kurių metu būsimieji dizaineriai pristatė savo projekto teorinę dalį bei demonstravo įspūdingas drabužių kolekcijas. Kurdami savo autorines kolekcijas, studentai pasirinko aktualias laikmečiui temas, nagrinėjo psichologinių sutrikimų, ekologines, tvarumo, filosofines problemas.
Katrina Sadovskytė, kurdama savo striukių kolekciją „20020222“ rėmėsi egzistencializmo ir absurdo filosofijomis. Jos projekto darbo tikslas – išnagrinėti žmogaus pasiryžimą ir nepasiryžimą prisiimti atsakomybę už save ir savo gyvenimą iš skirtingų pusių.
Tomas Kasperavičius pristatydamas savo kolekciją „Derealizacija“, kalbėjo apie asmens psichikos sutrikimą (derealizacija), kuris socialiai atskiria žmogų nuo aplinkos, neleidžia jaustis pilnaverčiu. Remdamasis asmeninėmis patirtimis, studentas skatina apie tai kalbėti garsiai, neužsisklęsti ir ieškoti išeičių.
Visuotinio atšilimo problemą, labiausiai pastebimą poliariniuose regionuose dėl juose vykstančių dramatiškiausių temperatūros ir ekosistemų sutrikimų, nagrinėjo Ugnė Pienė Noreikytė savo baigiamajame projekte „350p“.
Apie Marilyn Monroe asmenybę, sukūrusios įspūdingą tvirtos moters įvaizdį ir pasiekusios sėkmingos karjeros, kalba „Alvydos Valančiūtės autorinė kolekcija, kurios įkvėpimo šaltinis yra šios moters gyvenimas, jos nuopuoliai ir pasitikėjimas savimi per išorę ir kovą su kompleksais viduje.
Kamilė Perminaitė kurdama kolekciją „Laiko gijos: keliautojo laiku pasakojimas“ , skatina gilintis į laiko, tapatybės ir atminties santykius. Kolekcijoje išryškinama „Klexos” idėja, kaip stiprus noras gyventi praeitimi siekiant suprasti dabartinį ,,aš’’. Tai išskirtinė, filosofinė autorinė kolekcija, kuri skatina apmąstymus apie žmogaus egzistenciją ir nuolat besikeičiančią savasties istoriją.
Dailė, kaip viena iš terapijos rūšių, skatina žmogų kurti, išreikšti savo meninę laisvę. Surinkti ir susiūti vintažiniai nėriniai, mezginiai – tarsi kuriama mandala, kurią gali dėlioti kiekvienas, vadovaudamasis savo vidine emocine būkle, tapo pagrindiniu Lauros Šiaulytės kolekcijos „Sielos terapija“ akcentu.
Antanina Šukaitytė pristatė baigiamąjį projektą „Po vandenyno paviršiumi“, kuriame nagrinėja vandenį, kaip gyvą organizmą, akcentuoja jo svarbą žmonijai. Autorinėje kolekcijoje per kuriamų audinių tekstūrą, dekoratyvinius elementus ir spalvų dermę atsispindi pasirinktų vandenyno elementų visuma.
Komisija, įvertinusi visus studentų darbus teigiamai, palinkėjo diplomantams kūrybinės sėkmės.