Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė” startavo jau XVI-ąjį kartą. Per penkiolika metų Mokslo festivalis tapo didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje. Šiemet jo renginiai vyksta šešiolikoje miestų ir rajonų, o renginių skaičius viršija net tris šimtus septyniasdešimt. Turinio įvairovė, kuo platesnis įvairių mokslo sričių taip pat meno atspindėjimas ir interaktyvumas – toks dabar yra pagrindinis programos sudarytojų siekis. Geriausi Lietuvos mokslininkai ir būsimieji tyrėjai taip pat  studentai ir gimnazistai kvietė paragauti žmogiškojo išradingumo vaisių. Buvo daug eksperimentų, betarpiškų kontaktų su mokslą ir technologijas kuriančiais žmonėmis ekskursijų laboratorijose, verslo įmonėse, kultūros ir meno įstaigose. Rugsėjo 16-20 dienomis Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytojai Mokslo festivalio metu kvietė net į šešis renginius.

Rugsėjo 16 d. MTF Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė, EIF Elektronikos katedros vedėjas dr. Antoni Kozič, Mados dizaino katedros lektorė Violeta Bytautaitė pristatė demonstracines pratybas „Cheminis pavojus! Kaip atrodo gelbėtojo kostiumas?“ Demonstracinių pratybų metu buvo demonstruojama gelbėtojų apranga su pilna kvėpavimo įranga, aiškinamos ne tik aprangos medžiagų bei furnitūros ypatingosios savybės, bet ir inovatyvių informacinių komunikacijos sistemų svarba gelbėtojų komandos darbe.

Paskaitoje „Ko dar nežinojome apie tekstilę?“ Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė dalyvius supažindino su praktinėmis veiklomis, neįtikėtinos kilmės pluoštais, unikalios struktūros siūlais, išmaniosios tekstilės medžiagoms.

Rugsėjo 18 d. Vilniaus kolegijoje įvyko praktinis seminaras „Išlaisvink savo balsą“, kurį vedė Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto lektorė Rita Juodelienė. Į praktinį seminarą susirinko Vilniaus suaugusiųjų mokymo centro auklėtiniai, mokytojai. Visus subūrė noras kalbėti aiškiai, garsiai, skambiai, įtaigiai. Viešo kalbėjimo praktinio užsiėmimo metu per įvairius kalbinius trenažus ir žaismines improvizacijas dalyviai bandė susigrąžinti savo tikrąjį balsą, jo skambesį ir šilumą.

Rugsėjo 20 d.  Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Mados dizaino katedros vedėja, lektorė Silvija Grušnienė vedė paskaitą “Įvaizdžio matematika”. Paskaitoje lektorė pristatė įvaizdžio komponentus, dalino profesionalius patarimus kaip greičiausiai pakeisti įvaizdį ar susikurti šukuoseną. Buvo galimybė dalyviams pabandyti tai atlikti patiems.

Scenos meno katedros lektorius Andrejus Polevikovas vedė kūrybines dirbtuves ,,Ritmo eksperimentai“. Tai  linksmas būdas pažinti ritmą siejant ritmo pratimus su kūno koordinacija. Per žaidimus bei pratimus visi dalyviai susipažino su įvairiais ritmais bei išmoko atlikti nesudėtingas ritmines figūras ir koordinacinius pratimus rankomis, kojomis, įvairių kasdienių daiktų pagalba.

Mados dizaino katedros lektorė Asta Kisieliūtė vedė paskaitą ,,Sąmoningas mados vartotojas. Tvarumas. Socialinė atsakomybė. Ekologija. Kaip nepasiklysti“. Lektorė paaiškino šiomis dienomis labai populiarias sąvokas „socialinė atsakomybė“, „ekologija“, „tvarumas“ ir atskleidė esminius suvokimo momentus, aptarė niuansus bei patarė, kaip nepasiklysti jų vartojime.

 

Labai džiaugiamės Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytojais – jų vedami užsiėmimai sulaukė didelio populiarumo šio festivalio dalyvių tarpe!