Gruodžio 14 dieną kompleksinių paslaugų centre „22 bendrà būtis“ vyko Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos trečio kurso studenčių Robertos Lukauskaitės ir Jonės Švanaitės parodos „# Neretušuotos istorijos“ atidarymas. Šio renginio konceptas buvo kuriamas Kultūros ir pramoginių renginių vadybos paskaitų metu (dėstytojas – Aurimas Kamantauskas). Tai projektas, suteikiantis platformą moterims dalintis apie džiugius, skausmingus, bet svarbius pasakojimus iš savo gyvenimų. „Kaip aš jaučiuosi būdama moteris?“ tai yra pagrindinis klausimas, kurį užduoda „Neretušuotos istorijos“.

Parodoje buvo pristatyta 50 autentiškų ir neretušuotų moterų istorijų, siekiant įkvėpti atvirumą ir priminti pagrindinę žinutę – neslėpk, kaip jautiesi. Įvairūs, svarbūs ir unikalūs moterų pasisakymai, pvz. ,„Mano santykis su buvimu moterimi yra komplikuotas. Kartais jaučiuosi lyg būčiau nenugalima ir stipriausia būtybė pasaulyje, bet kartais jaučiuosi labai blogai“; „Būti moterimi man reiškia pasididžiavimą. Aš didžiuojuosi savimi ir kitų moterų drąsa, sugebėjimais, kurių vyrai neturi“; „Jaučiuosi nesaugi, turinti nuolat ieškoti kompromisų ir prisitaikyti prie visuomenės normų“ padėjo moterims suprasti viena kitą, skatino moterų vieningumą, stiprino tarpusavio ryšį.

Renginio organizatorės Roberta ir Jonė renginyje pakvietė dalyvauti įvairių Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studijų programų studentus. Renginį atidarė Šokių pedagogikos studijų programos pirmo kurso studentės, o vakaro programą vedė ketvirto kurso Muzikinio teatro studijų programos studentė Saulė Grumodaitė. Vakaro viešnia – koučerė Aurelija Ivanauskaitė dalijosi įžvalgomis apie moters tapatybę, vaidmenų daugialypiškumą bei visuomenės keliamus lūkesčius moterims.

Renginio remėjai: kompleksinių paslaugų centras jaunimui „22 bendrà būtis“; Spaudos Namelis, MB; Užupio spaustuvė Neostandartas, UAB; Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas; Pūsta Pripūsta, IĮ.

Nuotraukų autorius – Airidas Zabaras.