Persikėlusi į virtualią erdvę, Vilniaus kolegijoje balandžio 19-23 dienomis vyko Atvirų durų ir karjeros savaitė su daugiau nei 1000 dalyvių. Net penkias dienas trukęs renginys subūrė moksleivius bei jų mokytojus iš tolimiausių Lietuvos kampelių, supažindino su Menų ir kūrybinių technologijų fakultete vykdomomis studijų programomis ir bendruomene.
Besidomintiems studijomis Vilniaus kolegijoje buvo suorganizuotos virtualios pamokos/seminarai, patyrę dizaino, muzikos ir šokio profesionalai kvietė į kūrybinius projektus, kurie padėtų suprasti ir išbandyti profesijų užkulisius, o fakulteto dėstytojai organizavo virtualius pokalbius: „Ką reikia žinoti stojantiesiems į Mados ir įvaizdžio dizainą?“ su lektorėmis Silvija Grušniene, Lolita Malinauskiene, Jolita Raupeliene; „Muzikinis teatras: atrask save vaidindamas, dainuodamas, šokdamas“ su docentėmis, pripažintomis menininkėmis Dalia Babilaite-Abare ir Egle Juozapaitiene, lektore Nijole Baranauskaite-Matukoniene; „Populiarioji muzika – kas tai?“ ir „Mano pasirinkimas – Populiarioji muzika“ su lektoriais Vita Sasnauskiene, Valdu Grenda, docente, pripažinta menininke Giedre Kilčiauskiene bei Populiariosios muzikos studijų programos diplomantais Gabija Baužaite, Jonu Andriuškevičiumi, Kristupu Černiausku, Kamile Griušyte, kurie padėjo atsakyti į visiems rūpimus klausimus – Kodėl verta rinktis kolegines studijas? Kaip apsispręsti, ką studijuoti? Kaip pasirinkti tinkamą profesiją? Kokios karjeros galimybės?
Didelio susidomėjimo sulaukė mokiniams ir jų mokytojams pasiūlytos virtualios pamokos/seminarai. Mados dizaino katedros dėstytojai pakvietė pasigilinti į temas: „Išmanioji apranga – sparčiais žingsniais į mūsų kasdienybę“, ,„Naujos mados tendencijos: kiek ir ar mokėsime už virtualius drabužius“ su profesore dr. Eugenija Strazdiene, „Spalvotų audinių kelionė nuo senųjų laikų iki XX a.“ su lektore Violeta Bytautaite, „Kada tapsiu atsakingu mados vartotoju?“ su lektore Asta Kisieliūte, „Kaip formuojamas sceninis įvaizdis?“ su lektore Silvija Grušniene. Scenos meno katedra atskleidė atsakymą paskaitoje „Kodėl mes norime dainuoti?“ su lektoriumi Algirdu Bagdonavičiumi ir Scenos meno katedros vedėja, pripažinta menininke Egle Juozapaitiene.
Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos bei Mados dizaino katedros suteikė išskirtinę galimybę tapti studentu vienai dienai. Tokiu būdu pamatyti, kaip vyksta virtualios studentų paskaitos ir pažinti dominančią specialybę. Į kūrybinius projektus pakvietė Lietuvių tautinio, klasikinio, šiuolaikinio šokio paskaita su lektorėmis Rasa Prokurotiene, Živile Adomaitiene, Jolanta Davolyte ir Egle Kančauskaite; „Pramoninės drabužių kolekcijos kūrimas“ paskaita su lektore Erika Gudiene bei MD20, MD19 grupių studentėmis. Atsiliepimai ir popaskaitinė veikla iš pirmų lūpų, patirtys ir einamieji projektai – štai kas buvo itin įdomu jauniesiems dalyviams, svajojantiems apie dizaino krypties studijas.
Moksleiviai gausiai rinkosi į virtualią erdvę ir buvo dėkingi už kokybišką bei aktualų turinį. ,,Noriu padėkoti už vakar dienos paskaitą, mane labai sužavėjo paskaita, dėkoju už rekomendacijas dėl literatūros šaltinių bei paskatas domėtis įvaizdžio dizainu. Superinis organizavimas, nuo registracijos iki priminimų apie renginį, kiekvieną kartą džiaugiuosi Jūsų komunikacija,“ – teigė renginio dalyvė Sigita.
,,Jūs visada stebinate vis naujomis paskaitomis bei pamokomis, kurios mokiniams labai naudingos, jau ne pirmą kartą dalyvaujame ir esame labai patenkinti, dalyvausime ir ateityje vykstančiuose Jūsų renginiuose,“ – pasakė mokytoja Edita.
Atvirų durų savaitės renginiai yra ypač naudingi renkantis studijų kelią, virtualios diskusijos ir pokalbiai atskleidė jaunų žmonių motyvaciją, norą domėtis savo studijų perspektyvomis.