Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas vasario 22-26 dienomis sukvietė moksleivius ir jų mokytojus iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių į nuotolinių pamokų savaitę! Visi susiduriame su karantino iššūkiais, nuotolinio mokymosi kasdienybe, tad paįvairinti pamokų turinį gausiai jungėsi įvairios Lietuvos ugdymo įstaigos. Per 5 dienas pravesta 14 pamokų, prie kurių iš viso prisijungė net 1995 dalyviai.
Motyvuojančiomis idėjomis, patirtimis ir kūrybiniais darbais dalinosi Mados dizaino katedros vedėja Silvija Grušnienė, profesorė dr. Eugenija Strazdienė bei lektorės – Jolita Raupelienė, Violeta Bytautaitė, Lolita Malinauskienė ir Asta Kisieliūtė; Scenos meno katedros vedėja, docentė, pripažinta menininkė, dainininkė ir TV laidų vedėja Eglė Juozapaitienė, Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedros vedėja Nomeda Sindaravičienė bei lektoriai Rasa Prokurotienė ir Jonas Kietavičius; Ritminės muzikos katedros docentė, pripažinta menininkė, dainininkė Giedrė Kilčiauskienė ir docentė dr. Inga Kepalienė.
Pavyko suorganizuoti puikų renginį, o dalyvių skaičius stebino savo gausa. Teko didelis iššūkis suvaldyti tokią didelę jaunų žmonių auditoriją, tad už didelę pagalbą ir indėlį organizuojant dėkojame visiems prisidėjusiems. Visos nuotolinių pamokų savaitės metu dalyvių laiškuose ir komentaruose socialiniuose tinkluose atsispindėjo puikūs atsiliepimai ir pastebėjimai.
,,Kūrybiškumo paieškos (kiekvienas yra menininkas, bet tik menininkai tai žino)“ – lektorė Jolita Raupelienė.
„Buvo naudinga labai įdomu, įtraukia ir būtų labai smagu turėti daugiau panašių pamokų, apsilankyti Vilniaus kolegijoje. Patiko, kūrybinis procesas, sužavėjo studentų darbai.“ Odeta, 11 kl.
,,Populiarioji muzika: pašaukimas virstantis profesija“ – docentė, pripažinta menininkė, dainininkė Giedrė Kilčiauskienė.
„Buvo labai vertingas renginys su Giedre Kilčiauskiene. Mokiniams tokia forma labai priimtina, kai tikras atlikėjas ir gyvai su jais dalinasi savo patirtimi ir pastebėjimais.“ Eglė, Kauno r. Domeikavos gimnazijos muzikos mokytoja.
,,Kaip tapti lyderiu?“ – lektorius Jonas Kietavičius.
„Per paskaitą ,,Kaip tapti lyderiu?“ išgirdome labai aiškų šiuolaikinių vadovų-lyderių apibūdinimą. Spėjau dar padiskutuoti su savo mokiniais. Ačiū.“ – Mokytoja Elada.
,,Scenos ir užkulisių paslaptys“ – lektorė Silvija Grušnienė.
„Labai smagu, kad vyksta tokios paskaitos. Kadangi domiuosi menais, kūryba, mada, man yra labai įdomu klausyti ir sužinoti kokių nors naujų dalykų iš įvairių dėstytojų. Per atostogas pati buvau prisijungusi į porą paskaitų, kurios taip pat buvo labai naudingos ir įdomios. Norėčiau, kad tokių paskaitų vyktų kaip įmanoma daugiau, nes dėstytojai skiria mums savo brangų laiką ir suteikia mums naujų bei tikrai naudingų žinių.“ – Aleksija, 10 kl.
„Kūrybinės kompozicijos pradmenys“ – lektorė Lolita Malinauskienė.
„Labai dėkoju, buvo labai įdomi pamoka su malonia atmosfera“ – Tauras, 12 kl.
Mokiniams ir mokytojams pasirinkti buvo tikrai iš ko – nuo netikėtų muzikinio kelio posūkių, įspūdingų muzikinių projektų Scenos meno katedros vedėjos, docentės, pripažintos menininkės Eglės Juozapaitienės pamokoje „Kelias į muzikinį teatrą“ iki renginių vedimo ypatumų Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedros vedėjos, lektorės Nomedos Sindaravičienės pamokoje „Renginiai
nuotoliniu būdu: kodėl verta būti renginių vedėju“. Mados dizaino katedros lektoriai džiugino ir įtraukė į temas, susijusias su mados pramone – Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė supažindino su inovacijomis pamokoje „Išmanioji apranga – sparčiais žingsniais į mūsų kasdienybę“, lektorė Violeta Bytautaitė gilinosi į kostiumo istorijos subtilybes pamokoje „Ar moteriški drabužiai visada priklausė tik moterims“, o lektorė Asta Kisieliūtė pamokoje „Kada tapsiu atsakingu mados vartotoju“ skatino mokinius atkreipti dėmesį į mados pramonės iššūkius tvarumo link. Anot Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos technologijų mokytojos Daivos Dubinkienės: ,, Tai gera ir sveikintina iniciatyva, kuri mūsų pamokas padaro įdomesnes, nes tiek naujos informacijos pateikti per vieną pamoką ir mes patys neturim tiek laiko jos paieškoms. Linkime išlaikyti šią tradiciją ir pasibaigus karantinui, mielai dalyvausime.“
Nuotolinių pamokų metu mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę ne tik praplėsti žinių bagažą, bet ir susipažinti su Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studijų programomis, karjeros galimybėmis ir iššūkiais. Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedros studentai nepabūgo ir prisijungė prie studijų programos viešinimo, dalyvavo pamokoje – „Šokis – kas? koks? kodėl?“ su lektore Rasa Prokurotienė , demonstravo šokius bei mokiniams puikiai atsiliepė apie fakultetą.
Anot docentės dr. Ingos Kepalienės, „pamokoje kurti darniai – smagu, akcentavau darnaus vystymosi ir socialinės atsakomybės principų taikymą VIKO MTF, tiek daug įdomių veiklų įgyvendinta, tiek edukacijų vyko kuriant smagiai ir darniai. Net du Lietuvos rekordai pasiekti, buvo smagu prisiminti ir dar kartą noriu visiems padėkoti už bendrystę!“
Didelis ačiū visiems! Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas pažada ir ateityje organizuoti panašaus pobūdžio renginius visos Lietuvos mokiniams ir mokytojams!