Jau septynioliktą kartą visi mokslo ir technologijų mėgėjai buvo kviečiami į Nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2020“ renginius. Kasmetinis renginys šiais metais pakvietė į daugiau kaip 350 nemokamų paskaitų, ekskursijų, eksperimentų ir nuotykių. Buvo organizuojami įvairūs susitikimai, praktiniai užsiėmimai, seminarai su mokslininkais, inovatoriais, verslininkais ir savo srities žinovais. Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė” tęsia savo misiją ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą ir skatinti Lietuvos jaunimą, ypač moksleivius, siekti karjeros moksle.
Šiais metais mokslo festivalyje paskaitas skaitė bei praktinius užsiėmimus vedė ir Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytojai.
Rugsėjo 14 d. Vilniaus kolegijoje įvyko praktinis užsiėmimas „Kūno plastika“, kurį vedė Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto docentė, pripažinta menininkė Zita Dulinskienė.
Gyvenime kiekvieną veiksmą atlieka daugelis raumenų, kurie yra tarpusavyje susiję ir paklūsta nervų sistemos signalams. Kai žmogus veikia tiksliai vykdydamas konkrečią užduotį, jo judesiai būna natūralūs. Toks veiksmo natūralumas siejamas su judesių koordinacija, kurį laikantis visų saugumo rekomendacijų kūno plastikos dėka išbandė renginio dalyviai.
Rugsėjo 16 d. MTF Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė ir EIF Elektronikos katedros vedėjas, docentas dr. Antoni Kozič Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vedė praktinį užsiėmimą „Ko dar nežinojome apie tekstilę“. Užsiėmimo metu buvo demonstruojami neįtikėtinos kilmės pluoštai, unikalios struktūros siūlai, pristatytos išmaniosios tekstilės medžiagų galios. Renginio dalyviai galėjo pasimatuoti ugniagesių gelbėtojų aprangą su pilna kvėpavimo įranga, išbandyti kostiume integruotų dujų, temperatūros, slėgio, judesio jutiklių bei elektroninės tekstilės galimybes.
Rugsėjo 17 d. įvyko net du renginiai.
Vilniaus „Vyturio “pradinėje mokykloje, Aktų salėje, vyko kūrybinės dirbtuvės 7-8 metų vaikams. VIKO MTF lektorė Rasa Prokurotienė praktiniame užsiėmime šokio judesiais prakalbino pasakų personažus. Laikydamiesi visų saugumo rekomendacijų renginio dalyviai improvizavo, ieškojo įvairių išraiškos formų. Sujungus pasaką, muziką, judesį buvo jaučiamas tikrasis kūrybinis džiaugsmas
Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Mados dizaino katedros vedėja, lektorė Silvija Grušnienė užbaigė renginių ciklą pravedusi paskaitą “Išvaizdos etiketas”. Paskaita buvo skirta pažinti aprangos etiketą. Renginio dalyviai aiškinosi dažniausias stiliaus klaidas ir turėjo galimybę pasidomėti kitais aktualiais išvaizdos klausimais.
Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytojų vedami užsiėmimai sulaukė didelio dėmesio ir populiarumo, tad didelis Ačiū visiems dalyvavusiems ir iki kitų metų!