2018-ųjų sausio mėnesį Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados technologijų ir verslo studijų programos AG16 grupės studentai vykdo projektą „Kasdieninių drabužių pritaikymas neįgaliesiems“. Projekto tikslas – išsiaiškinti asmenų, judančių aktyvaus tipo vežimėlio pagalba, problemas renkantis drabužius bei jų poreikius dėvimosios aprangos funkcionalumui, konstrukcijai ir technologiniam apdorojimui. Įgyvendinus šį projektą, aštuoneriems neįgaliems asmenims bus pasiūti kasdieninės aprangos komplektai.
Bendradarbiaujant su Sveikatos priežiūros fakulteto Ergoterapijos studijų programos studentais, kurie atliko nugaros smegenų pažeidimus patyrusių asmenų apklausą apie drabužių pasirinkimą, paaiškėjo, kad daugiausia problemų šiems asmenims kyla prisitaikant kasdieninę bei darbinę aprangas.
Lietuvoje daug kalbama apie neįgaliųjų integraciją į visuomenę, skatinama aktyviai dalyvauti socialiniame gyvenime, tačiau neskiriamas dėmesys šių asmenų drabužių funkcionalumui. Renkantis aprangą parduotuvėse, daugiausia problemų atsiranda dėl neįgaliesiems nepritaikytų matavimosi kabinų, dėl drabužių asortimento pasiūlos, kuri beveik visada skirta tik sveikiems žmonėms. Pasirenkant tinkamų dydžių drabužius, dažnai tenka juos taisyti, prisitaikyti pagal individualius poreikius. Sunkiausia užduotis– pasirinkti kelnes, liemenes, striukes arba palaidines.
Taigi, vykdydami šį projektą, jaunieji mados technologai, vadovaujami profesionalių dėstytojų Ramintos Kalvaitienės ir Violetos Bytautaitės, ne tik pagilins profesines žinias bei patobulins praktinius įgūdžius, bet ir įgis naujų komunikavimo patirčių, kurios ateityje padės tinkamai formuoti bei vertinti savo socialinę aplinką.
Ypatingai esame dėkingi šio projekto rėmėjams Lietuvos tekstilės įmonėms: AB “Kauno Baltija”, UAB “Audimas” ir UAB “Rožė”, Šio projekto kuratorės – Mados dizaino katedros vedėja Gražina Skripkienė (MTF) ir Reabilitacijos katedros lektorė Jurgita Tuitaitė (SPF).