2024 m. balandžio 29 – gegužės 2 dienomis Scenos meno katedros dėstytojai – docentė Dalia Babilaitė-Abarė ir lektorius Povilas Butkus – stažavosi Malagos aukštojoje dramos menų mokykloje (ESAD MÁLAGA), Ispanijoje. Vizito metu įtvirtintas neseniai užmegztas bendradarbiavimas tarp Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto bei ESAD MÁLAGA. Dėstytojai susipažino su šios aukštosios mokyklos infrastruktūra, pedagogais, studijų procesu. Didžiausią įspūdį paliko mokyklos teatras, talpinantis 455 žiūrovus, turintis savarankiškus kostiumų, avalynės, perukų skyrius, dekoracijų dirbtuves. Šiame teatre per vienerius mokslo metus įvyksta net 25 studentų sukurtų spektaklių premjeros!

Dėstytojai džiaugėsi galimybe susipažinti su vaidybos profesorių Juan Alberto Salvatierra López, Pablo García Martínez ir miuziklo atlikimo profesorės María Luisa Fernández Rodríguez dėstymo metodais. Tikimasi, kad ši pažintis ypatingai prisidės prie Lietuvos jaunųjų talentų puoselėjimo bei turės įtakos mūsų bendriems kūrybiniams projektams ir toliau plėtos abiejų aukštųjų mokyklų studentų dalyvavimą Erasmus+ mainų programoje.

Pedagogai taip pat dalyvavo šios aukštosios mokyklos organizuojamame antrajame ESAD Fest, kuriame pristatomos Ispanijos aukštųjų teatro meno mokyklų studijų programos, vedamos meistriškumo pamokos, vyksta įvairūs teatro meno renginiai. Doc. D. Babilaitė-Abarė ir lekt. P. Butkus dalyvavo festivalio atidarymo GALA koncerte pagrindiniame Malagos teatre „Cervantes“. Koncerto metu buvo šiltai pasveikinti ESAD MÁLAGA direktoriaus Francisco José Sánchez Martín. Festivalio metu pristatytas Malagos aukštosios dramos menų mokyklos miuziklo atlikimo specializacijos 4-ojo kurso Baigiamasis meno projektas – Andrew Lippa miuziklas „Adamsų šeimynėlė“. Spektaklis sužavėjo aukšta vaidybos ir muzikinio atlikimo kokybe, puikiu techniniu išpildymu.

Intensyvios stažuotės metu dėstytojai galėjo pasidžiaugti ir poilsio akimirkomis. Įspūdingoji Malaga pakerėjo Andalūzijos regionui būdingais maurų architektūros akcentais, puošnioji katedra, vietinių, dėl nebaigto statyti vieno iš dviejų bokštų, vadinama „vienaranke ledi“, Alkazabos tvirtovė bei Senovės romėnų teatro griuvėsiai žavėjo didybe, o mažajame Marbeljos senamiestyje akį traukė spalvinguose gėlių vazonuose paskendę balti nameliai ir jaukios gatvelės.

Scenos meno katedrai tokie Erasmus+ mobilumo vizitai leidžia nuolat tobulinti Muzikinio teatro studijų programą bei konkuruoti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniame kontekste. Tikimasi, kad šis tiesioginio ryšio  sustiprinimas sukurs tvirtą pagrindą bendriems Vilniaus kolegijos ir Malagos aukštosios dramos menų mokyklos projektams, o taip pat Kolegijos studentams suteiks daugiau galimybių išvykti ne tik studijuoti, bet ir atlikti profesinę praktiką svetur studijoms pasibaigus.