Trečio kurso Šokio pedagogikos studijų programos studentas Arnoldas Jankauskas jau antrą semestrą sėkmingai studijuoja Lisabonos universitete Judesio meno fakultete pagal Erasmus+ mobilumo programą. Fakultete vykdomos studijų programos, skirtos ugdyti studentų pedagoginę kompetenciją, kuriamos naujos mokymo metodikos, pabrėžiančios judesio estetiką, kūrybiškumą.
Pasak Arnoldo, vyksta labai įvairios paskaitos: baletas, šiuolaikinis šokis, anatomija, gatvės šokis. Taip pat pilatesas, joga, užsiėmimai treniruoklių salėse. Universitetas turi savo sporto klubą, tad pageidautina jį lankyti ir mums šokėjams, ypač besiruošiant baigiamajam visų 3 metų pasirodymui.
Arnoldas džiaugiasi sudaryta galimybe studijuoti užsienyje: „Labai džiaugiuosi, kad galėjau likti studijuoti dar vienam pusmečiui, dar įdomesnių paskaitų turiu, ruošiame baigiamąjį pasirodymą su Lisabonos Nacionalinės šiuolaikinio šokio studijos choreografe Nelia Pinheiro, kuri mokėsi net NewYorke, Londone ir Paryžiuje. Man teko didžiulė garbė ir galimybė, nes choreografė atrinko mane atlikti vieną iš pagrindinių vaidmenų, tad jaučiu dar didesnę atsakomybę ir pareigą pasirodyti kuo geriau. Baigiamasis pasirodymas vyks paskutinę pusmečio naktį, o kostiumais rūpinasi ir mus rengia vienas garsiausių Lisabonos stilistų. Manau, kad šie metai man davė kur kas daugiau nei galėjau įsivaizduoti. Tiesa, kad ir konkurencija bei profesionalumo lygis čia kur kas didesnis nei Lietuvoje, kartu studijuoja net žinomi Portugalijoje šokėjai, vienas jų yra net vietinio Portugalijos televizinio projekto „Šok su žvaigžde“ teisėjas, prie tokių profesionalų žinoma ir pačiam norisi labiau pasitempti ir nenusileisti jiems. Tačiau nepaisant konkurencijos, sutariame puikiai, portugalai yra labai draugiški, šilti ir svetingi, tad manimi labai rūpinasi, pavertėjauja kai reikia, o kai studijuoju jau ne pirmą pusmetį, tai ir priima dar labiau bei laiko kaip savą. Portugalai yra kiek labiau atsipūtę, neskubantys, visiškai neegzistuoja dramos ir apkalbos, esame visi draugai ir viena didelė šeima. Labai dėkingas Vilniaus kolegijai už šią patirtį, sudarytas galimybes plėsti savo profesinį bei kultūrinį akiratį. Padrąsinčiau ir visus kitus, nepabijoti išlipti iš savo komforto zonos, tik taip galime palaikyti asmeninį tobulėjimą“.