Elektroninės muzikos, geometrinių figūrų ir judesio simfonija „Didysis Čiurlys“ buvo sukurta pagal teatro ir renginių režisieriaus, Vilniaus kolegijos Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos dėstytojo Aurimo Kamantausko sumanymą.

 

Šokio pedagogikos studijų programos studentės turėjo galimybę įsilieti į teatrališką Druskininkų – 2025-ųjų Lietuvos kultūros sostinės atidarymo renginį „Didysis Čiurlys“, kuris buvo skirtas 150-osioms M.K. Čiurlionio gimimo metinėms. Choreografiją atidarymo ceremonijai drauge su renginiui suburta 122 Lietuvos šokėjų grupe pristatė prancūzų choreografas Sadeckas Berrabahas.

 

Studentės džiaugėsi, kad galėjo būti projekto dalimi, įsitraukti į repeticijas, kurios vyko Vilniaus kolegijos Šokio salėje. Pasak šokio pedagogikos studijų programos  studentės Ievos Guptos dalyvavimas projekte visapusiškai praturtino: „Džiaugiuosi ne tik tuo, jog galėjau tapti tokio didelio ir prasmingo pasirodymo dalimi, bet ir todėl, kad visą savaitę vykęs pasiruošimas leido prisiliesti prie pasaulinio masto choreografo Sadeck Berrabah ir jo asistentų vykdomų repeticijų, stebėti jų taikomus mokymo metodus, bendravimo pobūdžio su šokėjais technikas, repeticijų rutinoms skirto produktyvaus laiko paskirstymo subtilybes. Taip pat, dalyvavimas projekte pastūmėjo išeiti iš komforto zonos – žengti į nepažįstamo šokio stiliaus pasaulį. Visa tai man, kaip būsimai šokio pedagogei, labai svarbu. Esu labai laiminga ir dėkinga už tai!“.

 

šokio pedagogikos studijų programos studentė Ligita Griciūtė dalinasi prisiminimu: „Iš pradžių maniau, kad bus be galo sunku perprasti koordinaciją ir išmokti visus lygius, ypač prisijungus antrą dieną, kai kiti jau buvo pažengę. Tačiau visi buvo labai palaikantys ir padėjo, kai reikėjo. Įsitraukus į procesą, kūnas natūraliai prisimindavo  choreografiją, o skaičiavimas galvoje sukosi iki pat renginio pabaigos. Ši patirtis buvo neįkainojama – net nesitikėjau, kad sugebėsiu atlikti tokias skirtingas kombinacijas. Mūsų komanda tapo viena stipri bendruomenė, siekianti geriausio rezultato“

„Šis projektas suteikė neįkainojamos patirties ir įspūdžių, kurie išliks visam gyvenimui. Tai buvo nuostabi ir tikrai retai pasitaikanti galimybė sudalyvauti tokiame šou, labiausiai norėčiau viską dar kartą pakartoti…“, teigia šokio pedagogikos studijų programos  studentė Smiltė Pabricaitė.

 

Šokio pedagogikos studijų programos studentė Viktorija Ramanauskaitė paminėjo, kad ilgai svarstė ar dalyvauti šiame projekte, bet galiausiai nusprendė pabandyti. Keisčiausia buvo tai, kad net neperžiūrėjus atsiųstų vaizdo įrašų, buvo gan lengva įsiminti choreografiją, labai padėjo skaičiavimas, kuris tarsi leido susikaupti ties judesių atlikimu. Aplinka itin palaikanti, o asistentai – jaukūs ir šilti žmonės, atiduodantys visą savo meilę ir palaikymą tiek repeticijų metu, tiek viso pasirodymo metu. Visas šis kolektyvas man tapo kaip dar viena šeima. O rezultatas nustebino, jeigu nori, viskas yra įmanoma!“.

 

Dėkojame režisieriui, Vilniaus kolegijos dėstytojui Aurimui Kamantauskui, kad sudarė galimybes Šokio pedagogikos studijų studentams įsilieti į šokėjų gretas simfonijoje „Didysis Čiurlys“.