2025 m. gegužės 19 d. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto bendruomenė susibūrė į kasmetinę 4-ąją studentų konferenciją „Mokslo ir meno sinergija 2025“. Šis renginys, organizuojamas Studentų mokslo ir meno draugijos, subūrė kūrybingus, iniciatyvius ir aktyviai tyrinėjančius studentus, pristatančius savo mokslinius ir meninius projektus.

Konferencijos pradžioje susirinkusiuosius pasveikino Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dekanė prof. dr. Birutė Žygaitienė, pabrėžusi mokslo ir meno sąveikos svarbą šiuolaikiniame akademiniame ir profesiniame kontekste.

Plenarinį pranešimą skaitė psichologė, Maastrichto universiteto Socialinės ir sveikatos psichologijos magistrė Ieva Kurmytė-Ždanoviča, šiuo metu dirbanti Mykolo Romerio universiteto Psichologinio konsultavimo vadove. Savo pranešime „Streso lygis tarp studentų: akademinių ir asmeninių veiksnių vaidmuo“ ji nagrinėjo svarbias jauno žmogaus psichologinės gerovės temas ir pateikė vertingų įžvalgų apie streso valdymą.

Po plenarinio pranešimo sekė studentų tyrimų ir projektų pristatymai, apimantys įvairias temas: nuo šokio pedagogikos, kūrybiškumo skatinimo, paslaugų kokybės ir rinkodaros iki psichologijos, savanorystės bei darnaus valdymo. Iš viso pristatyti net 20 studentų pranešimų, atspindinčių tarpdisciplininį požiūrį bei kūrybišką problemų sprendimą:

· Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentai analizavo aktualius vadybos ir organizacijų komunikacijos aspektus, pristatė taikomuosius tyrimus apie konfliktų sprendimą, skaitmeninę rinkodarą, savanorystės ypatumus, nuotolinį darbą bei jaunųjų specialistų įtrauktį. Dalis pranešimų orientuoti į socialinę atsakomybę ir psichologinę gerovę: nagrinėta psichologinio smurto prevencija, negalią turinčių asmenų integracija, kultūrinių renginių organizavimo praktika.

· Šokio pedagogikos studentė nagrinėjo motyvacijos svarbą neformaliajame švietime.

· Mados dizaino studentai pristatė industrines kolekcijas, įkvėptas pasaulinio lygio mados namų – „Dior“ ir „Elsa Schiaparelli“.

Konferencijos pabaigoje vyko baigiamoji diskusija, kurią moderavo dr. Inga Kepalienė, Studentų mokslo ir meno draugijos kuratorė, ir Emilijus Čiuteikis, Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentas. Aptarti konferencijos įspūdžiai, išryškinti ryškiausi pasisakymai, paskatina toliau gilinti tarpdisciplininius ryšius tarp mokslo ir meno.