Rimantė žmogus / prekės ženklas?
„Tikriausiai aš kaip kūrėja esu labai glaudžiai susijusi su savo prekės ženklu. Galbūt sunku būtų kažkokią atskirtį padėti. Tai tikriausiai atskirtis būtų tuomet, kai grįžtu namo, nusirengiu ir baigta (juokiasi). O šiaip, nuo ko viskas prasidėjo, tai kada baigiau bakalauro studijas ir baigiamąją kolekciją dariau apie internetinį narcisizmą – taip gimė mano kolekcija „Narcizas“. Dar 2017 metais buvo ta internetinio narcisizmo banga – tik pati pradžia, kada visi pradėjome save filmuoti. Dabar tai yra visiškai normalu, o tada buvo vau, kažkas keisto. Ir tada sugalvojau, kad mano simbolis, tiesiog kūrybos pamatas, bus narcizas – tiek filosofine prasme, tiek simboline. Iš to aš tęsiau visą savo kūrybą ir šiandien mano pasiekimas – didelė kolekcija. Iš savo kūrybos pamato – narcizo, turiu nuoseklų kelią nuo meninio projekto iki komercinio dalyko šiandien.“
Konkurencija – ar svarbu?
„Aš nuo pradžių labai motyvavausi tokiu požiūriu, ir bandau studentams tai įskiepyti, kad mes esame labai skirtingi. Pradedant nuo šeimos, kur mes gimstam ir užaugam. Ir visų tas kelias yra labai labai skirtingas, kuris turi įtakos žmogaus profesiniam keliui. Ir dėl to aš turiu tokį požiūrį, kad mes visiškai turime nesilyginti vienas su kitu ar savo darbais, o lygintis su savimi, kur mes buvom, pavyzdžiui, prieš 5 metus ir kur esame dabar. Tai tokiu požiūriu vadovaujantis reikėtų kuo mažiau galvoti apie tą konkurenciją. Taip, aišku lenda tos mintys į galvą, kur vienas vienaip sako, kitas kitaip, bet ta konkurenciją reiktų labiau sugretinti su spyriu sau į užpakalį. O ne taip, kad kažkokias blogas mintis sau grūsti į galvą, nes tada galima labai užsisklęsti ir visai nieko nebepadaryti. Aš galvoju, kad esu pakankamai atspari tokiems dalykams, sąmoningai esu susikūrusi savo burbulą, kuriame gyvenu ir man jame labai gerai. Galvoju, kad kiekvienam gerai būtų tą savo burbulą susikurti ir per daug į šonus nesidairyti – eiti savo keliu, žinoti kur eini ir siekti savo tikslų.“
Vaikystė – mada
„Šiaip esu ne kartą mačiusi, kad daug kas, dabar dirbančių su mada, susieja save su vaikystės mada – turi kažkokių nuotraukų iš vaikystės, kur jie super stilingi, viską suderinę ir taip toliau. Aš iš tikrųjų gal taip nesusiečiau, nes augau pakankamai paprastai ir nebuvo kažkokių didelių mandrumų… Tiesiog gal toks prisiminimas būtų, kad aš nuo pat mažens turėjau didelį polinkį į meną, visad mėgau piešti, veikti kažką meniško.
Kalbant iš drabužio pusės – nelabai susiečiau, tiesiog gal tos mados tiek sukasi, kad praeitis įtakoja šiandienos ateitį. Tai galbūt šiandien kurdama prisimenu, kad turėjau kažkokias kelnes, sujungtas su sijonu ir gal dabar būtų faina tokias padaryt. Tai gal tiesiog iš kažkokių tokių prisiminimų, iš tokios prizmės tą vaikystę susiečiau su mada, bet gal ne iš to, kad jau tada buvau kažkokia labai madistė ir panašiai. (juokiasi)“
Mokytojos vaidmuo gyvenime
„Fakultete dėstau ketvirtus metus, tai galiu įvairesne patirtimi pasidalinti. Šitas darbas tikrai mane kaip asmenybę kažkiek brandina, nes matau didžiulį skirtumą, kai atėjau dėstyti pirmus metus ir kaip yra dabar. Šiaip atradau savy tokių savybių, kur anksčiau, jeigu nebūčiau dirbus šio darbo, net nebūčiau supratus. Niekada negalvojau, kad galiu būti ir griežta, ir supykus ant kažko, nes kartais tikrai tenka būti su studentais tokiai. Su draugais kartais pasijuokiam, kad galiu būt ir tokia, nes šiaip už šių kolegijos durų niekas net nepagalvotų, kad aš tokia galiu būt. O šiaip smagu pabūt ir draugu su studentu, bet smagu ir dėstytoja būti.“
Jausmai, po Rygos mados savaitės
„Kadangi tai nebuvo pats pirmas būtent šios kolekcijos pristatymas, žinojau, kad kolekcija yra gera, kad rūbai atrodys gerai ir viskas bus gerai. Aišku, neišvengiamai buvo jaudulio, pirmą kartą dalyvavau tokiame didesniame tarptautiniame renginyje, pirmą kartą tokioje rimtesnėje mados savaitėje. Taip pat kažkiek apsunkino ir jaudulio pridėjo tas faktas, kad viskas vyksta ne tavo gimtąja kalba, o man anglų kalba nėra tokia artima, kaip galėtų būti. Šiaip tokie renginiai kelia streso. (juokiasi) To „širdies kulnuose“ jausmo tikrai buvo. Buvo net tokių minčių, ar iš viso kažkas ateis mano kolekcijos pažiūrėti. Nes tai yra tokio pobūdžio renginys į kurį negali pakviesti žmonių, aišku ne tiek daug toj Rygoj ir turėčiau ką pakviesti, nes iš esmės manęs ten niekas nežino. Po tokių įvairių minčių buvo toks geras atodūsis ir palengvėjimas, kai pamačiau, kad tikrai susirinko labai daug žmonių, kad visi plojo ir džiaugėsi. Kai išėjau nusilenkti ir pamačiau žmonių akis, gerą nusiteikimą, mane taip teigiamai pakrovė ilgam laikui į priekį.“
Ar atrandi savyje kažką naujo po kolekcijų pristatymų?
„Galvočiau, kad tai yra labai geras pasitikrinimas, kai išvažiuoji kažkur kitur, pabūni kitam kontekste, pamatai savo kūrybą ir patį save kaip asmenybę. Mano atveju, tai sukelia labai daug pasitikėjimo, nes mes niekuo ne prastesni. Tai priduoda labai daug gero požiūrio į save, atrandu save kitaip. Taip pat ateina daug minčių į galvą, ką būtų galima daryti kitaip, ką dar geriau, kokiomis savybėmis dar labiau save praplėsti, papildyti savo prekinį ženklą. Labai sveika pamatyti kitus kūrėjus, pasidomėti jų verslo modeliu, pritaikyti sau jų naudojamus dalykus.“
Trys atnaujinti dalykai spintoje pavasario/vasaros sezonui
„Pati labai stengiuosi neprisirišti prie naujų rūbų ar tiesiog to mąstymo apie juos. Bet neišvengiamai, dirbant šitoje srityje, aš kiekvieną dieną, kad ir kaip įdomiai tai skambėtų, galvoju labai daug apie rūbus, klientus, pasiūlymus, kaip kitus papuošti. Aišku norisi papuošti ir save, tai pirmas dalykas ką įsigijau, tai naują juodą JANIE prekės ženklo rankinę, apie kurią labai ilgai svajojau. Smagu atrasti ir kitus prekinius ženklus, kurie yra nauji, globalūs, jauni ir tiesiog įdomūs šiandienai. Taip pat įsigijau midi ilgio aptemptą sijoną, ką atradau asmeniškai po savo kolekcijos pristatymo, kad man tinka tokie rūbai ir šį sezoną jie ypač tendencingi. Ir kas čia trečio būtų.. na o trečias dar pakeliui. (juokiasi)“
Total red ar total grey?
„Šiaip labai įdomios spalvos parinktos. Iš tikrųjų pagal mano vidinius dalykus ir būdą, tikrai būtų ne pilka spalva, o labiau raudona, bet raudona spalva yra labai kaprizinga ir būti nuo galvos iki kojų raudonai apsirengus – tikrai super ryškus dalykas. Kažkokiam renginiui – tikrai galėčiau ir tikrai būtų mano stilius. O kasdienai man tikrai gražu būtų apsirengti pilkai. Vėlgi, nors viena spalva, tai gali būti įvairios tekstūros, formos, siluetas, kuris gali daug kalbėti ir atrodyti labai įdomiai.“
Rekomendacijos vasaros sezonui
„Visą laiką skatinčiau pagalvoti kažkaip kitaip, negu būtų įprasta mums visiems galvoti – gal įvesti ryškesnę spalvą. Žinoma, visada norime taip saugiai apsirengę vaikščioti, kaip įprasta visiems. Tai galvočiau, kad reiktų iškelti sau iššūkį – ar spalvą „įmesti“, ar įdomesnį aksesuarą pasirinkti ir juos prisijaukinti. Šiaip net ne tiek žiūrėti į tas tendencijas, bet pagalvoti kas tinka asmeniškai. Tos tendencijos juk taip gretai sukasi, ir laikas greitai bėga – dabar tendencinga viena spalva, o kitą sezoną net nenorėsim į ją žiūrėti. Tai tikrai siūlau žiūrėti iš savo perspektyvos ir prisijaukinti savo spalvą.“
Palinkėjimas bendruomenei
„Aš visada už kūrybiškumą, už kūrybišką mąstymą ir kūrybiškumą ne tik susijusį su mada, su visu įvaizdžiu, bet tiesiog už kūrybišką gyvenimo būdą. Toks lengvas požiūris į viską, to visada visiems linkiu. Daugiau šypsenų, daugiau kūrybiškumo ir tokio lengvumo gyvenime ir širdyje. (šypsosi)“