Vasario 27 – kovo 3 dienomis Menų ir kūrybinių technologijų fakultete vyko tarptautinės savaitės renginiai. Sulaukėme lektorių iš Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Italijos ir Ispanijos. Iš įvairių pasaulio šalių atvykę lektoriai visą savaitę vedė paskaitas fakulteto studentams ir dėstytojams, vyko įvairūs užsiėmimai kūrybinėse meistriškumo dirbtuvėse. Vilniaus kolegijos Tarptautinė mokymo savaitė jau tapo tradicija, pritraukianti vis daugiau užsienio dėstytojų, kurie noriai dalinasi žiniomis su studentais bei keičiasi patirtimi su dėstytojais ir administracijos darbuotojais.
2023 m. Tarptautinės savaitės atidarymo renginyje gražiausius muzikinius kūrinius ir puikią nuotaiką susirinkusiems dovanojo Scenos meno katedros studentės: Paulina Labutytė, Saulena Kiškionytė, Barbora Sindaravičiūtė, Saulė Grumodaitė, Kamilė Smaidžiūnaitė, Vaiva Vilpišauskaitė ir Jelizaveta Izmalkova.
Visą savaitę Mados dizaino, Kultūros vadybos ir šokio pedagogikos, Ritminės muzikos ir Scenos meno katedrų studentai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti įdomiose teorinėse paskaitose, meistriškumo kursuose ir individualiuose užsiėmimuose, atliepiančiuose kiekvieno studento asmeninius poreikius.
Ritminės muzikos katedroje svečias iš Latvijos Kaspars Kurdeko, džiazo pasaulyje gerai žinomas būgnininkas, perkusininkas ir kompozitorius, Populiariosios muzikos studijų programos studentams pravedė praktines grojimo kombinuotais instrumentais dirbtuves.
Lenkijos Bydgoszcz WSG universiteto dėstytojas, Tarptautinių ryšių skyriaus vadovas Marek Bogusz Muzikinio teatro ir Populiariosios muzikos studijų programų studentams pravedė praktinius užsiėmimus „Balso emisija ir higiena roko muzikoje. Apšilimo ir balso mankštos dirbtuvės“. Užsiėmimų metu pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į kvėpavimą, įgyta patirtis studentams iš tiktųjų ypatingai vertinga ir reikalinga.
Žinomas gitaristas, prodiuseris Diego Cignitti iš Italijos pasidalino savo žiniomis apie bliuzą. Paskaitos „Afrika ir bliuzas“ metu Populiariosios muzikos studijų programos studentai sužinojo daugybę įdomių faktų apie vis dar terra incognita esančios Afrikos laukines melodijas, atspindinčias žmogiškus jausmus, tradicinius ritmus, iš kurių ir susiformavo bliuzas – viena seniausių afroamerikietiškosios vokalinės ir instrumentinės muzikos formų.
Sent Luiso muzikos koledžo Romoje dėstytojo Gilberto Bartoloni paskaitos „Muzika ir AI (dirbtinis intelektas)“ metu studentai sužinojo, kaip dirbtinis intelektas gali būti panaudotas tokiai meniškai veiklai kaip muzikos kūrimas. Gilberto Bartoloni kuria ir aranžuoja muziką šokio spektakliams, koncertams – nuo klasikinės, šiuolaikinės, elektroninės, senovinės muzikos iki pop, roko ir džiazo. Kaip kompozitorius ir dirigentas Gilberto dalyvauja koncertuose, vykstančiuose žymiausiuose Italijos teatruose.
Išskirtinis Tarptautinės savaitės renginys buvo Jazeps Vitols Latvijos muzikos akademijos studentų koncertas, sužavėjęs žiūrovus profesionaliai atlikta džiazo muzika. Latvijos studentų grupės vadovas – Indrikis Veitners, Džiazo muzikos katedros vedėjas, profesorius, garsus Latvijos džiazo istorijos tyrinėtojas, meno daktaras, džiazo saksofonininkas ir klarnetininkas.
Ritminės muzikos katedros studentai ypatingai džiaugėsi galimybe sudalyvauti Frederic Borey, žymaus saksofonininko iš Paryžiaus, gerai žinomo Europos džiazo scenose kaip įvairių kolektyvų nario, Didier Lockwood muzikos centro ir Val Maubuée muzikos konservatorijos lektoriaus kūrybinėse dirbtuvėse ansambliui bei praktiniuose užsiėmimuose „Garsas, ritmas, fokusavimas, klausymas“.
Lektorė iš Ispanijos Viktorija Pilatovič Populiariosios muzikos studijų programos studentams pravedė praktines vokalo dirbtuves ir skaitė paskaitas „Vokalo technika, repertuaras“ bei „Džiazas ir improvizacija“. Įdomus faktas, kad Viktorija yra Lietuvos džiazo vokalistė, baigusi studijas LMTA ir išvykusi tęsti mokslų į Prins Claus konservatoriją Nyderlanduose. Mūsų šalyje šią džiazo vokalistę girdime itin retai, ji kuria, aktyviai koncertuoja ir dėsto toli už Lietuvos ribų – prestižiniuose Berklio ir San Sebastiano universitetuose Ispanijoje.
Tarptautinės savaitės viešnia iš Lenkijos Bydgoszcz Ekonomikos universiteto Marta Ipczynnska-Budziak susitiko su Mados dizaino katedros studentais, dėstytojais ir Tarptautinės savaitės svečiais. Dėstytoja džiaugėsi pilna auditorija, o dalyviai susidomėję klausėsi paskaitos „Senojo meno šedevras kaip abstrakti kompozicija“.
Fakultetas pakvipo pavasariu ir itališka mada, kai Indrė Matutytė-Cordella ir Manuel Federico Cordella, dėstytojai iš Italijos Cordella instituto Mados mokyklos, Mados dizaino katedros studentus pakvietė į raštų kūrimo dirbtuves. Indrė ir Manuel Federico pristatė savo Mados mokyklą, supažindino su ilgamete Cordella šeimos istorija, įdomiai papasakojo apie vykdomas veiklas ir studijų programas. Po to studentai pagal pateiktą „nuotaikų lentą“ (Moodboard) nupiešė švarko modelius, kuriuos vėliau konstravo pagal Cordella metodą kūrybinių dirbtuvių metu.
Tarptautinės mokymo savaitės uždarymo renginyje, vykusiame Vilniaus džiazo klube „Jazz Cellar11“ koncertavo Ritminės muzikos katedros dėstytojai ir studentai. Dėstytojai Pranas Kentra, Richardas Banys, Ernest Germanovič ir Augustas Baronas paruošė bendrą programą su vokaliste Viktorija Pilatovič. Richardas Banys kartu su dėstytoju iš Jazeps Vitols Latvijos muzikos akademijos Indrikiu Veitners atliko savo kompoziciją “Anikha”. Indrikis Veitners, Kaspars Kurdeko ir Liudas Mockūnas paruošė du Lietuvos ir Latvijos studentų ansamblius bei pagrojo kartu su studentais. Savo improvizacijomis visus džiugino Ritminės muzikos katedros dėstytojai Veronika Čičinskaitė-Golovanova ir Dmitrij Golovanov, Diego Cignitti ir Gilberto Bartoloni iš Italijos bei Frederic Borey iš Prancūzijos.
Turininga, kupina teigiamų emocijų Tarptautinė savaitė visiems renginių dalyviams suteikė pačias geriausias emocijas ir paliko šilčiausius prisiminimus.