2019 m. balandžio 17 d. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete vyko Vilniaus Žvėryno gimnazijos edukacinė diena „Saugau planetą – saugau save“. Sulaukėme daugiau nei pustrečio šimto mokinių ir 21 mokytojo.
Gerai dienos pradžiai aštuntokus nuteikė Muzikinio teatro studijų programos studentų teatralizuotas koncertas „Kaip išsaugoti planetą?“ (dėstytojos: Dalia Babilaitė-Abarė, Jūratė Vilūnaitė, Eglė Juozapaitienė). Atvykusius į fakultetą mokinius pasveikino fakulteto dekanė dr. Birutė Žygaitienė ir palinkėjo sėkmės kuriant margaspalvį kilimą iš nebenaudojamos tekstilės.
Renginio dalyviai siekė rekordo – daugiau nei šimtas gimnazijos mokinių su fakulteto dėstytojų ir studentų pagalba surišo didžiulį kilimą „Margutį“. Šios idėjos autorės – Mados dizaino katedros dėstytojos Violeta Bytautaitė, Lolita Malinauskienė, Jolita Raupelienė, Gražina Skripkienė, sulaukusios katedros vedėjos Silvijos Grušnienės pritarimo, metė rimtą iššūkį – surinkti iš aštuntokų 120 bliuzonų, megztinių, juos sukirpti, suderinti spalvas ir surišti į 23 m2 kilimą. Kilimo rišimo procesą stebėjo dr. Ona Motiejūnaitė (Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos poskyrio ekologė) ir Alvita Armanavičienė (Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė). Žaismingas, įvairiaspalvis kilimas sutelkė visus renginio dalyvius bendrai veiklai. Sparčiai dirbant kilimas buvo surištas per vieną valandą. Pakilią nuotaiką ir darbingą atmosferą sukūrė šio renginio vedėjai: Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus vadybininkė Renata Artimavičiūtė, Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentai – Deivydas Dubinovas ir Simas Aleksandravičius, Mados dizaino katedros visų studijų programų studentai. Bendra mokinių, mokytojų, studentų ir dėstytojų edukacinė veikla bei sėkmingas rezultatas visus dalyvius motyvavo naujiems, tausojantiems gamtą, tvarios mados projektams. Kūrybinį darbą – didžiulį kilimą pakabinome žaliosiose fakulteto prieigose tarp medžių. Kilimo eksponavimą stebėjo ir Vilniaus kolegijos direktorės pavaduotoja Rita Liepuonienė. Po foto sesijos „Margutis“ bus naudojamas edukacinių dirbtuvių su mokiniais erdvėse, o vasaros vaikų poilsio stovyklos metu šis kilimas taps puikia žaidimų aikštele stovyklautojams.
Į renginį atvykę penktokai dalyvavo edukacinėje veikloje „Antrinių žaliavų rūšiavimas ir panaudojimas kūrybai“. Kartu su veiklos vadovėmis: dr. Inga Kepaliene, Alma Kniežiene ir Jolita Abasova, panaudoję antrines žaliavas (naudota tekstilė), susikūrė velykinius margučius. Muzikinio teatro studijų programos studentai (dėstytojas Eimantas Bareikis) įtraukė mokinius į aktyvias veiklas. Mokiniai grupėse atliko užduotis, susijusias su aplinkosauga, improvizavo, žaidė mokomuosius žaidimus. Populiariosios muzikos studijų programos studentų koncertas sukūrė pakilią nuotaiką (vadovė Vita Sasnauskienė).
Dešimtų klasių mokiniai klausė paskaitų ciklo apie pavojingas chemines medžiagas kosmetikoje (SPF lektorė Lina Sirvydienė, Grožio terapijos katedros vedėja), apie cheminės taršos pavojų ir išmaniąją tekstilę (Mados dizaino katedros profesorė dr. Eugenija Strazdienė). Apie mados pramonės poveikį gamtinei aplinkai kalbėjo Mados dizaino katedros lektorė Raminta Kalvaitienė, jos pranešimo tema „Mados pramonės poveikis gamtinei aplinkai“, o po to pristatė Mados technologijų ir verslo studijų programos studentų sukurtą kolekciją iš antrinių žaliavų, nebereikalingų plastiko gaminių. Pasakodama apie beatliekės gamybos („Zero Waste “) idėjas, lektorė sužadino mokinių smalsumą, supažindino su mados ir tekstilės pramonės įmonių daromu neigiamu poveikiu gamtai bei galimybėmis kurti naujas technologijas, kurios tradicinę mados pramonę pakeistų inovatyvia ir draugiškesne aplinkai pramonės šaka.
Renginio metu žaliosiose fakulteto erdvėse buvo iškeltas inkilas – LR Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus dovana Scenos meno katedrai už surengtą koncertą. Tuo pačiu iškėlė ir kitus inkilus, pagamintus Žvėryno gimnazijos mokinių per technologijų pamokas.
Gamtos mokslų edukacinė diena privertė susimąstyti, kiek daug galime padaryti kartu bendradarbiaujant, kiek nereikalingų daiktų galime prikelti antram gyvenimui, tuo pačiu skatinti mažinti atliekas. Dirbdami kartu su studentais mokiniai išlaisvino savo fantaziją ir patyrė kūrybos džiaugsmą, domėjosi naujovėmis, gilinosi į gamtos mokslų aktualijas.
Šį puikų renginį kuravo Projektų ir kompetencijų plėtros skyrius. Dėkojame Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto bendruomenei už susitelkimą rengiant edukacinę dieną gimnazistams.
Daugiau nuotraukų gali rasti mūsų galerijoje : https://bit.ly/2UlY2KB