2024 m. lapkričio 7 d. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete surengtas tarptautinis forumas „Miuziklas pasaulyje ir Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos III“ tapo įkvepiančiu įvykiu tiek Muzikinio teatro, tiek Vadybos studijų programų studentams ir pedagogams. Renginys prasidėjo muzikiniu sveikinimu, kurį atliko programos studentės Evelina Maciūtė ir Toma Pauraitė. Sveikinimo žodį tarė fakulteto dekanė dr. Birutė Žygaitienė, pabrėžusi tarptautinių diskusijų svarbą ir bendradarbiavimo reikšmę tarp skirtingų meno disciplinų.
Forumas, kurį koordinavo ir moderavo Scenos meno katedros vedėja doc. Eglė Juozapaitienė, dėl įvairiapusiškos programos sulaukė ypatingo dėmesio. Išskirtinio susidomėjimo sulaukė Assoc. Prof. San-ky Kim iš Biola universiteto Los Andžele (JAV) pranešimas „Shall We Bel Belto“ („Vokalo sintezė: nuo klasikos iki šiuolaikinės komercinės muzikos“). Profesorius išsamiai nagrinėjo vokalo subtilybes, dalijosi įžvalgomis apie įvairias technikas, metodikas, padedančias išgauti skirtingas vokalines spalvas.
Forumo pranešimuose skambėjo ir Programos profesionalų patirtys. Scenos meno katedros lektorius Deivis Norvilas pranešime „Nuo pankroko iki operos“ žaismingai pasidalijo savo kūrybiniu keliu ir spalvingomis patirtimis skirtinguose muzikos žanruose. Muzikinio teatro programos absolventė Agnė Levickaitė-Stanaitienė, pristatydama savo pranešimą „Muzikinis teatras drąsiai ir kūrybiškai“, drąsino jaunuosius kūrėjus išlaisvinti savo kūrybinį potencialą ir tvirtai žengti muzikos bei teatro keliu.
Forume pranešimą skaitė ir Muzikinio teatro programos studentai Evelina Maciūtė bei Modestas Karanda, kurie dalijosi savo „Erasmus+“ mainų programos patirtimi Ispanijos Žironos universitete. Jų pasakojimas apie tarptautinės patirties privalumus ir naujas galimybes įkvėpė daugelį forumo dalyvių išbandyti šį pasirinkimą.
Forumo pabaigoje įvykusios diskusijos suvienijo dalyvius pokalbiui apie muzikinio teatro ateitį Lietuvoje ir tarptautinėje arenoje. Šis renginys tapo puikia proga studentams atrasti naujas profesines galimybes, susijusias su muzikinio teatro kūryba, vadyba ir plėtra, suteikė daugiau informacijos pasirinkimams, skatindamas bendradarbiavimą ir kūrybiškumą, taip reikalingus šio unikalaus meno žanro vystymui.