Lapkričio  25-29 dienomis Mados dizaino katedros lektorė Monika Polunina ir praktikų centro vadovė, lektorė Gražina Skripkienė pagal ERASMUS+ mainų programą vyko dėstymo vizito į Rezeknės technologijų akademiją Latvijoje.

Monika Polunina dalinosi su dizaino srities dėstytojais bei studentais darbo patirtimi, susijusia su drabužių konstravimo programos Gerber Accumark specifika ir ypatumais skaitmenizuojant drabužių konstrukcijas ir jas galutinai įgyvendinant aprangos gamybos procese. Apsilankius akademijos lazerių centre dėstytoja kartu su baigiamojo kurso  studentais išbandė  minėtos konstravimo programos galimybes – lazeriu išpjovė drabužių lekalus ir pademonstravo, kaip galima šias kompetencijas pritaikyti rengiant baigiamąjį darbą.

Rezeknės technologijų akademijos interjero ir mados dizaino dėstytojai bei tarptautinė studentų grupė iš Latvijos, Turkijos ir Italijos labai uoliai dirbo kūrybinių dirbtuvių metu, kurias vedė dėstytoja Gražina Skripkienė. Praktinių užsiėmimų metu dėstytoja dalinosi patirtimi, kaip įvairias tekstilės dekoravimo technikas galima pritaikyti tiek drabužių kūrime, tiek  interjero detalėse.

Abi Vilniaus kolegijos dėstytojos, tęsdamos ilgametę bendradarbiavimo su Akademija tradiciją,   atvežė į Latviją Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino studijų programos absolventės Dovilės Šiškutės kūrybinių darbų kolekciją UNSPONSORED. Oficialaus parodos atidarymo metu Gražina Skripkienė pristatė jaunosios dizainerės idėją – sukurti drabužius stipriai, emancipuotai moteriai, ieškančiai savo identiteto, moteriai kovotojai, o kartais fatališkai svajotojai. Parodos lankytojus sužavėjo ne tik autorės meniniai sprendimai, bet ir pasirinktas idėjos įgyvendinimo būdas taikant  tvariosios mados principus. Jaukią parodos pristatymo atmosferą sukūrė  gyvai atliekama muzika ir latviškos dainos. https://www.rta.lv/aktualitates/2171

Viso vizito metu mūsų lektores kuravo Rezeknės technologijų akademijos lektorės Silvija Mežinska, Aina Strode, Diana Apele. Įgyvendinta veikla, įgyta vertinga bendravimo ir bendradarbiavimo patirtis, kuri bus tęsiama ir ateityje, įrodė mums visiems, kiek dar turime neišnaudotų galimybių naujiems projektams tiek technologijų, tiek ir meninės kūrybos srityse.