Inga Čirvinskienė

Mano mama buvo kirpėja, tad pažintis su šia specialybe prasidėjo nuo pat vaikystės. Pradžioje stebėjau mamos darbą ir bandžiau sušukuoti, pakirpti plaukus lėlėms, vėliau padėdavau klientams išplauti plaukus, susukti suktukais, atlikdavau kitus nedidelius darbus. Būdama septintoje klasėje jau apkirpau pirmą tikrą klientą, kuriuo tapo brolio draugas. Man pavyko! O po šio kirpimo sekė kitų draugų, klasiokų, jų draugų kirpimai. Jau nuo tada žinojau – užaugusi būsiu kirpėja.

Baigusi vidurinę mokyklą, nežiūrint daugelio artimųjų įkalbinėjimo rinktis kitą specialybę, įstojau į Vilniaus 47-ąją profesinę technikos mokyklą ir įgijau kirpėjos specialybę. Baigusi dirbau kirpėja Trakuose.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę į šalį lyg gaivus vėjas plūstelėjo technologai iš Wella, Schwarzkopf, Londa ir kitų užsienio firmų, gaminančių plaukų priežiūros priemones. Šie technologai vedė profesinius seminarus, kuriuose mokė dirbti su firmų produkcija.

Buvau žingeidi, domėjausi naujovėmis ir lankiausi mokymuose tiek, kiek leido finansinė šeimos padėtis.

Viename seminarų sužinojau, kad Vilniaus aukštesniojoje technologijos mokykloje galima įgyti kirpėjo modeliuotojo kvalifikaciją. Tad jau po metų studijavau minėtoje įstaigoje. Man bestudijuojant Vilniaus aukštesnioji technologijos mokykla buvo reorganizuota ir tapo Vilniaus kolegijos dalimi, todėl turėjau galimybę pasimokyti dar metus ir vietoj kirpėjos modeliuotojos įgyti šukuosenų dizainerės kvalifikaciją.
Mokydamasi Kolegijoje jaučiau dėstytojų palaikymą, skatinimą dalyvauti kirpėjų konkursuose, todėl kiekvienais metais dalyvaudavau Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose bei čempionatuose. Baltijos šalių kirpėjų ir nagų priežiūros specialistų čempionate ,,Gintarinė sruoga‘‘ 2002 m. laimėjau 5-ąją vietą, 2003 m. – 4-ąją, 2004 m. – taip pat 4-ąją, 2005 m. – 3-ąją vietą. 2003 m. IX-jame tarptautiniame Londa festivalyje ,,PUT – UP – HAIRSTYLE‘‘, ,,LONG HAIR BY NIGHT‘‘ užėmiau 7-ąją ir 8-ąją vietas, o 2004 m. firmos INDOLA organizuotame Lietuvos kirpėjų konkurse ,,Spalvų ir formų ekspansija‘‘ laimėjau 1-ąją vietą.
Baigusi studijas Dizaino ir technologijų fakultete kibau į dailės edukologijos studijas Vilniaus pedagoginiame universitete ir įgijau bakalauro laipsnį, o vėliau ir edukologijos magistro laipsnį. Studijas derinau su darbu, o kai atsirado galimybė padirbėti

Kolegijoje laborante, o vėliau vesti pradinių kirpimo įgūdžių formavimo kursus, išsipildė didžioji mano gyvenimo svajonė – dirbti profesijos dėstytoja. Iki šiol dirbu Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete laborante bei šukuosenų modeliavimo dėstytoja. Labai džiaugiuosi galimybe bendrauti su studentais, mokyti šios puikios, grožį atskleidžiančios profesijos paslapčių.

Lai mano sėkmės istorija paskatins siekti užsibrėžto tikslo. Juk nieko nėra nuostabesnio už galimybę dirbti mėgstamą darbą. Kirpėjo, technologo ar šukuosenų dizainerio profesija leidžia svajoti, kurti ir skleisti grožį, matyti aplink save laimingus ir besišypsančius žmones.

Laukiu susitikimų su Jumis, būsimieji studentai.